18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü - Son Dakika

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

18.03.2018 18:34
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü

Artvin'de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Artvin'de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Artvin Belediyesi organizasyonuyla Halitpaşa Meydanı'ndan toplanan vatandaşlar, boğaların çektiği kağnı arabaları ve mehteran takımı eşliğinde Artvin Milli İrade Meydanı'na yürüdü.

Artvin Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, meydanda hazırlanan siperler, mevziler, kağnı arabaları ve sıhhiye çadırları ile Çanakkale Zaferi'ni canlandırdı.

Oyunda, kağnılarla cepheye cephane taşınması, Seyit Onbaşı'nın sırtında mermi taşıması izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Oyunun ardından Kur'an-ı Kerim okunarak şehitler için dua edildi.

Vali Ömer Doğanay, programda yaptığı konuşmada, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere Artvinlilerin yoğun ilgi gösterdiğini ve Çanakkale ruhuna sahip çıktığını söyledi.

Şehitlerin bu vatan ve bayrak için hayatlarını seve seve feda ettiğine dikkati çeken Doğanay, "Şehitlerimizin canlarını verdiği bu vatan için Cenab-ı Allah bizlere bu vatan için güzel işler yapma, fedakarlık yapmayı nasip etsin. Yüce Allah birliğimizi kardeşliğimizi, çalışmamızı, doğruluğumuzu bozmasın." dedi.

Doğanay, bu topraklar için hayatını kaybeden tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe de Türkiye'nin 103. yılda Çanakkale neslinin torunları olarak yeniden şahlandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Çanakkale, Kurtuluş Savaşımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün millet tarafından yeniden komutanlığının keşfedildiği yerdir. Osmanlı'nın yetiştirmiş olduğu o kumandan Türkiye Cumhuriyetini kurdu ve bugünlere getirdi. Şimdi de cumhuriyetin yetiştirmiş olduğu Başkumandan Recep Tayip Erdoğan, atasının yaptığını yeniden yapıyor, dünyaya adaleti haykırıyor."

Program, Çanakkale Savaşı'nda askere verilen yemek menüsü olan üzüm hoşafı, buğday çorbası ve buğday ekmeği ikramıyla sona erdi.

Yılmaz Vural, Borçka Trabzonspor Okulu'nu ziyaret etti Yılmaz Vural, Borçka Trabzonspor Okulu'nu ziyaret etti Trabzon eğlenceye doydu Trabzon eğlenceye doydu Artvin'de uçuruma düşen kişi yaralandı Artvin'de uçuruma düşen kişi yaralandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement