18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu Yılı - Son Dakika

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu Yılı

18.03.2014 12:48
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu Yılı, System.String[]

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yılı kapsamında Kars'ta tören düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yılı kapsamında Kars'ta tören düzenlendi.

Kars Valisi Eyüp Tepe, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Kenan Kalay ile Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, askeri şehitlikteki anıta çelenk sundu.

Buradaki töreninin ardından Tepe, Kalay ile Bozkuş, şeref defterini imzalayarak, şehitlikte bulunan müzeyi gezdi.

Tepe, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Çanakkale'ler ve Sarıkamış'lar yaşadıklarını belirterek, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıl dönüm şehit düşen ecdatlarını hayırla yad ettiklerini söyledi.

Bugün sadece 18 Mart'ı değil bütün şehitleri andıklarını anlatan Tepe, "Bizim milletimiz dün olduğu gibi bugün de, yarın da şehadet mertebesine ulaşacağını bilmesine rağmen gözünü dahi kırpmadan şehit olmayı bilen bir millet. Bu her zaman böyle olacak. Biz tabiri caizse bu bilincin oturabilmesi için bu günleri yad ediyoruz" dedi.

Tepe, bu toprakları korumak adına yeri gelirse en değerli varlıkları olan canlarını bir dakika dahi tereddüt etmeden verebileceklerini kaydetti.

Vali Tepe ile beraberindekiler müftü Mehmet Genç'in duasının ardından şehit mezarlarını gezerek, karanfil bıraktı. - Kars

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99'uncu Yılı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Boyunluk takan Hande Erçel hayranlarını korkuttu Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı