Son Dakika Haberleri: 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıl Dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıl Dönümü

6 yıl önce

Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. Yıl Dönümü, System.String[]
Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü dolayısıyla program düzenledi.

Oltu Belediyesi Kültür Evi'nde düzenlenen anma programı, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Kaymakam Abdullah Şen, yaptığı konuşmada, bu tür programların genelde bir matem havasında geçtiğini belirterek, "Tarih ibret almak için vardır. Bu hadiseleri tefekkür etmek gerekmektir. Kader aslında ecdadımıza bir tokat atmıştır. Cenab-ı Hak dinine hizmet eden bir nesli yaptıkları hatalardan dolayı bir nevi cezalandırmış, aslında bu cezalandırmanın ardında bir ödüllendirme vardı. Belki bizlere yeni bir sayfa açmak için. Osmanlı son yüz yılda İslam'dan yüzlerini biraz olsun çevirdiler. Bu sebepten dolayı son dört yılı cephelerde geçti. Bu milleti her dönem ümmetin umudu olmuştur. Allah bu milletin yerine bir başka milleti tayin etmemiştir" dedi.

Program, emekli topçu kıdemli Binbaşı Bünyamin Gökçe'nin katılımcılara yaptığı sunumun ardından sona erdi. - Erzurum
Haber Yayın Tarihi : 19.03.2014 03:36 Kaynak: AAToyota'dan Sonra Honda da Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracını Geri Çağırdı Umreye Giden Merve Sanay, Tüm Açık Fotoğraflarını Sildi Komünist Başkan, Aldığı Kararla Sosyal Medyada Trend Topic Oldu