Son Dakika Haberleri: 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı

3 yıl önce

KASTAMONU (AA) – Abana ilçesinde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. Yılı, System.String[]
KASTAMONU (AA) – Abana ilçesinde 1 8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk İlk ve Ortaokulu ile İnönü Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürlüğünce, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Abana Sabahat- Mesut Yılmaz Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleştirilen törende, şiirler okunarak koro eşliğinde Çanakkale türküleri seslendirildi.

Abana Kaymakam Vekili Hasan Hüsnü Türker, yaptığı konuşmada, 18 Mart'ın, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan bir destan olduğunu söyledi.

Çanakkale'de maneviyatın, maddiyatı yendiğini vurgulayan Türker, "İnancın silahlara üstün geldiği yer olma özelliğiyle Çanakkale Savaşları'nın dünya tarihinde önemli bir yeri var. Çanakkale zaferi, Türk milletinin kaderini olumlu yönde değiştirmekle kalmayıp dünya milletlerinin de düşünce yapısının değişmesine büyük etki etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, özellikle Anafartalar civarında askerleriyle verdiği üstün mücadele ve 276 kiloluk top mermisini sırtında taşıyan Seyit Onbaşı ve arkadaşlarının göstermiş olduğu cesaret, dünyada çok az milletin gösterebileceği bir kahramanlık destanıdır." şeklinde konuştu.

Programda, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödülleri verildi.

Törene, Belediye Başkan Vekili Altan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu, Emniyet Amiri Ferhat Gül, daire amirleri ve öğrenci velileri katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 17.03.2017 06:29 Kaynak: AA2 yaşındaki çocuk 3. kattan beton zemine çakıldı! O anlar kamerada Sevgilisini kalbinden bıçaklayarak öldüren 2 çocuk annesi tahliye edildi 3 yaşındaki Ayaz'a dehşeti yaşatan bakıcıyı işadamının dikkati ele verdi