18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali - Son Dakika

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali

05.11.2017 15:52
18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, System.String[]

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivalinde, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Stephane Blet'in eserleri seslendirildi.

18. Uluslararası Antalya Piyano Festivalinde, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Stephane Blet'in eserleri seslendirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gürer Aykal'ın yönettiği konserde, Blet'in besteleri Antalya Devlet Senfoni Orkestrası tarafından hayata geçirildi.

1993'te piyano için Liszt'in anıtsal Faust Senfonisi'nin tamamını yeniden uyarlayarak müzik dünyasında sansasyon yaratan Blet, o günden bu yana 11 piyano sonatı, 2 adet konçerto ve keman için çok sayıda eser, bir gnostik kitabı ve 12 adet Türk ve Osmanlı rapsodisi olmak üzere 300 orkestralamaya ulaştı.

Blet, 1996 yılında Türk hükümeti tarafından, ülke müziğine yaptığı katkılar sebebiyle devlet nişanına layık görüldü.

Festivalde bu yıl, dünyaca ünlü şef Leonard Slatkin, Gürer Aykal ve Hakan Şensoy'un yanı sıra, Manolo Carrasco, Stephane Blet, Cem Esen, Emre Elivar, Ariadna Castellanos, Çağ Erçağ, Nurkan Renda, Luz Casal, Güher Süher Pekinel gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü sanatçılar yer alıyor.

Festivalde gerçekleşecek tüm etkinlikler boyunca 468 müzisyen Antalyalı müzikseverlerin huzuruna çıkacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 18. Uluslararası Antalya Piyano Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye'den Yunan Başpiskopos İeronimos'un İslam'ı hedef alan sözlerine sert tepki: Şiddetle kınıyoruz Brezilya, Çin'in geliştirdiği koronavirüs aşısına acil kullanım onayı verdi Derbiyi kazanan Beşiktaş'ta Sergen Yalçın'ı duygulandıran anlar: Hepsine teşekkür ediyorum Volkan Demirel'in eşi Zeynep, oyun havası eşliğinde spor yaptı Maddi sıkıntılar yaşayan Serdar Ortaç: Arabayı kardeşim aldı, benzini kız arkadaşım ödüyor Takdir toplayan hareket! Belediye başkanı, eline kürek alıp vatandaşın kapısındaki karı küredi Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Dini nikahlı çift boğazları kesilmiş halde bulunmuştu! Korkunç cinayette sır perdesi aralandı