18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Başladı - Son Dakika

18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Başladı

15.10.2015 00:48
18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Başladı, System.String[]

Dünyanın birçok ülkesinden kukla gösterilerinin sahneleneceği 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali başladı.

Dünyanın birçok ülkesinden kukla gösterilerinin sahneleneceği 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali başladı.

Fransız Kültür Merkezi'ndeki açılış töreninde konuşan İstanbul Karagöz Kukla Vakfı Başkanı Cengiz Özek, festivalde üç kıtadan gösteriler sunulacağını dile getirdi.

Özek, festival kapsamında Türkiye'den önemli grupların da sahne alacağını aktararak, "Şimdiden Hong Kong, Kore, Tayvan, Rusya, Şili ve Avrupa'nın birçok ülkesinden gösterilerimiz var. Önümüzdeki günlerde bu oyunları beraber izleyip hepsini kültürlerarası alışveriş kapsamında gözlemleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Törene katılan Fransız kukla grubu La Pendue, "Polidegaine" isimli oyunu sahneledi.

Festivalde sahnelenecek gösteriler bu yıl, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Başkonsolosluğu, Akbank Sanat, Küçük Salon, Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi, Forum İstanbul, Marmara Forum, Torium AVM, Mall of İstanbul, Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Kültür Merkezi, Sahne Pulcherie gibi mekanlarda kuklaseverlerle buluşacak.

Festival, 25 Ekim'de sona erecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 18. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil