18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? - Son Dakika

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?

18.01.2021 10:50

Ordu'da yaşayan Müslüman bir ailenin 18 yaşındaki çocukları E.G.'ye bilgisi dahilinde olmadan İncil gönderildi. Ücretsiz gönderilen kitabı alan genç, ailesinin "Sen mi sipariş verdin?" sorusu karşısında neye uğradığını şaşırdı.

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Akkese Mahallesi'nde yaşayan bir aile, 18 yaşındaki çocuklarına gelen bir kargo ile şaşkına döndü.

İNCİL VE HRİSTİYAN DİNİ İÇERİKLİ KİTAPLAR GÖNDERİLDİ

16 Ocak tarihinde, çocukları E.G.'ye ücretsiz gönderilen kargoyu teslim alan aile, paketi açtıklarında hayatının şokunu yaşadı. Müslüman olarak dünyaya gelen ve bu şekilde hayatlarını devam ettiren aileye, tanımadıkları bir kişi tarafından, bir kitap firması aracılığı ile 'İncil' ve Hristiyan dini içerikli kitaplar ile birlikte kiliselerin adreslerini gösteren bir de kartvizit gönderildi.

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?

KARGOYU GERİ GÖNDERECEKLER

Şaşkına dönen baba Osman G., oğlundan şüphelendiklerini dahi belirtirken, 18 yaşındaki çocukları E.G. ise Kur'an-ı Kerim ve İslam dini içerikli kitaplar gelseydi mutlu olacağını, gelen kargoyu ilk fırsatta geri göndereceğini belirtti.

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?

"İLK GÖRDÜĞÜMDE AJANDA ZANNETTİM"

Aralıklarla internet yoluyla alışveriş yapan, kişisel bilgilerini böyle bir kitap firması ile paylaşmamasına rağmen tüm bilgilerinin karşı tarafta olduğunu dile getiren ve bu nedenle isminin açıklanmasını istemeyen 18 yaşındaki E.G. "Öncelikle, kargo firmasından bana bir telefon geldi ve adıma ait kargo olduğu söylendi. Ben böyle bir kargo beklemiyorum, mesaj da gelmedi. Kargoyu babam teslim aldı. Zaten ben internet üzerinden ürün satın aldığım zaman ailemin bilgisi oluyor. Babam kargoyu açtığı zaman, İncil ve Hristiyan dini ile alakalı bazı kitaplar çıktı. Biz şaşırdık, hatta İncil'i, ilk gördüğümde ajanda zannettim. Kargocu gidince gönderen kişinin numarasını aradım ve bana bir süre sonra geri dönüş yaptı. Bana, 'Ya sen bu şekilde bir talepte bulundun, ya da başkaları senin adına talepte bulundu' dedi ve istememem dahilinde geri gönderebileceğini söyledi" dedi.

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?

"AİLEM 'SEN Mİ SİPARİŞ VERDİN?' DİYE SORDU"

Şaşırdıkları durum karşısında ailesinin de kendisine ısrarla, İncil ve diğer kitapları kendisinin sipariş verip-vermediği konusunda sorular sorduğuna değinen E.G., "Kargoya hiçbir ücret vermedik, gönderici ödemeli geldi. Ben yabancı sitelerden ürün almıyorum, genelde güvenilir yerlerden alışveriş yapıyorum. Böyle bir şey kesinlikle beklemiyorum, Elhamdülillah Müslümanım, neden böyle şeyleri araştırma isteği duyayım. Ben ve ailem de çok şaşırdı. Hatta beni, 'sen mi sipariş verdin' diye zorladılar ama benim böyle bir siparişte bulunma imkanım yok. İncil yerine Kur'an-ı Kerim gelse ailem ve ben de sevinirdim. Tabii, bizim ülkemizde Hristiyan insanlar da bulunabiliyor. Benim şaşırdığım yön ise, bu kitapların Müslüman bir bireye gelmesi. Bence çocukları kandırmaya yönelik yapılan bir eylem olabilir, lütfen bunlara kanmasınlar" diye konuştu.

"OĞLUMDAN ŞÜPHELENDİM"

Kargoyu teslim alınca oğlundan şüphelendiğini dahi ifade eden baba Osman G. "Kargo şirketinden bir kargo geldi. Kargonun nerden geldiğini bilmiyorduk ve merak edip açtığımızda İncil ve diğer Hristiyanlık dini ile ilgili kitaplar çıktı. Yani şaşırdık ve Elhamdülillah Müslümanız. Bizim kitabımız Kur'an-ı Kerim ve bize İncil gelmesi şok etti ve şaşırdık. Oğlumdan şüphelendim ve kendisinin sipariş verip-vermediğini sordum. İstemediğimiz halde bu kargo bize geldi" şeklinde konuştu.

"ÇOCUĞUM TAM KANDIRILACAK YAŞTA"

"Benim çocuğum daha lise öğrencisi ve 18 yaşında" diyen baba Osman G. "Yani çocuk tam şu an kandırılacak yaşta. Ben bunda bir oyun olduğunu düşünüyorum. Kargoyu geri iade etmeyi düşünüyorum. Gençlere de böyle bir kargoya kanmamalarını tavsiye ediyorum ve yetkililerden de bu durum hakkında bir çözüm bulmalarını istiyorum" ifadelerine yer verdi.

18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin?

Son Dakika Güncel 18 yaşındaki Müslüman gence kargoyla İncil gönderildi, aile şaşkına döndü: Sen mi sipariş verdin? - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • Mahir: Kafirler rahat durmuyor... misyonerler saf milleti kandırmaya çalışıyorlar!! dolar veriyorlar üyelik oluşturmaya çalışıyorlar!! aman haa dikkat edin! Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • xxx: olaya bak ne olmuş sanki al bir oku sonuçta onuda allah göndermedimi gerçi kendi kitabı olan kuran ı kerim i okumayan bir nesle bu kitabı boşuna yollamışlar :) Cevap Yaz 40 88 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

ABD'de "tamamen aşılanmış" kişiler için kılavuz yayınlandı! Maske ve mesafe kalkıyor Saadet Partisi'nden istifa eden Cihangir İslam, CHP'ye geçiyor Rasim Öztekin'in vefatı siyaset, sanat ve iş dünyasını yasa boğdu Son Dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması: Okullar 2 Temmuz'a kadar açık Baba 10 yaşındaki çocuğunu boğarak öldürdü, polisi arayıp 'Birini öldürdüm' dedi İngiltere, 90 adetlik F-35 savaş uçağı alımını iptal etti Aleyna Tilki'nin İşte Bu Benim Masalım dizisinden kazandığı para belli oldu Kalp krizi geçiren babasının başından ayrılmayan Pelin Öztekin'in hastane önündeki hali yürek burktu