Son Dakika Haberleri: 18 Yıllık Hemşire Cinayeti Gizemini Koruyor

18 Yıllık Hemşire Cinayeti Gizemini Koruyor

8 gün önce

18 yıllık hemşire cinayeti gizemini koruyor Parası için evinde öldürülen Nejla hemşire cinayeti sırrı çözülemedi Abla Emine Demirci: "30 yılda geçse muhakkak en azından adaletin bir gün yerini bulacağına inanıyorumKARABÜK - Karabük'te evinde bıçaklanarak hunharca öldürülen hemşirenin cinayeti...

18 yıllık hemşire cinayeti gizemini koruyor
Parası için evinde öldürülen Nejla hemşire cinayeti sırrı çözülemedi
Abla Emine Demirci: "30 yılda geçse muhakkak en azından adaletin bir gün yerini bulacağına inanıyorum

KARABÜK - Karabük'te evinde bıçaklanarak hunharca öldürülen hemşirenin cinayeti 18 yıldır çözülemedi.
Karabük Devlet Hastanesinde hemşirelik yapan Nejla Beşevli'nin, 16 Mart 2001 tarihinde işe gelmeyince mesai arkadaşlarının polise haber vermesi sonrası evinde yerde kanlar içinde cesedi bulunmuştu.
18 yıl önce polis ekiplerince yapılan incelemede evinde bıçakla hunharca öldürülen Nejla hemşirenin bir gün önce çektiği maaşı ve ziynet eşyalarının olmadığı ve cinayetinde bu yüzden işlendiği üzerinde durmuştu. Aradan geçen 18 yılda Nejla hemşirenin cinayeti gizemini ise hale korurken, yakınları katil yada katillerin bir gün yakalanacağı yönünde umutlarını hala koruyor.
Abla Emine Demirci, 18 yıldır günlerinin ağlayarak geçtiğini anneleri Ayşe Beşevli'nin ise 14 yıldır yatağa mahküm olduğunu söyledi.
Acılı abla Emine Demirci, cinayetin bir gün mutlaka aydınlatılacağını umutlarını sürdürdüklerini belirterek, " Yakın çevresi, komşuları, hastane personeli muhakkak bunların içinde bunun eve girerken veya çıkarken biri mutlaka vardır. Herkese sesleniyorum. Bu sadece bizim değil, herkesin başına gelebilir. Kendilerini ellerinin vicdanına koysun. En ufak bir ipucu, belki onlar için önemsiz bir şey varsa söylesinler. Bizim adımız ortaya çıkacak veya korkusunu çekmesinler. Duyarlı kişilere sesleniyorum, bir şey bilen varsa bize yardımcı olsun. 18 yıldır sürekli şu, yada bu mu yaptı diye herkesi şüpheli gibi görüyoruz" dedi.
Kardeşinin mezarının olaydan 1 yıl 1 ay 5 gün sonra yeniden açıldığını söyleyen abla, " Bunun üstünden saç kılı bulunmuş. Bu kendinin mi başkasının saçımı diye test yapmak için baş tarafından mezarı açıldı. Nasıl mezara koyduysak aynısı duruyordu. Ne bir koku, ne başka bir şey, aynısı duruyor. Bu onlara ibret olsun. En azından bunu yapanlar Allah'ın adaletinden kaçamayacak. Bilenlerde söylemeyen varsa onları da Allah'a havale ediyoruz. Bir bilen varsa önemsiz olabilirken, girerken, çıkarken birilerini gören varsa emniyet güçlerine söylesinler" diye konuştu.
Demirci, 18 yıldır vicdan azabı çektiklerini de ifade ederek, " Yıllarıdır hep hayalim, katil zanlısı yakalandığında emniyete getirilirken bir taş alıp ona atıp bir kere canının yanmasını hayalini kurdum. Ben umudumu Allah'tan hiç kesmedim. 30 yılda geçse muhakkak en azından adaletin bir gün yerini bulacağına inanıyorum. En azından Allah'ın adaletinden kaçamayacağına inanıyorum. Kardeşimin kanı yerde kalamayacak. Annem bu hale düştü. Ağlaya ağlaya 14 yıldır yatağa mahkum oldu." dedi.
Haber Yayın Tarihi : 17.04.2019 03:45 Kaynak: İHADallas Oyuncusu Ken Kercheval Hayatını Kaybetti! Galatasaray'dan 2 Kupaya Çılgın Prim! Tam 20 Milyon TL Doğmamış Bebeğinin Ölümüne Sebep Olmaktan Gözaltına Alındı Kritik Uyarı Geldi! Bankalar Kredi Çekerken Bu Soruyu Soramaz