185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat - Son Dakika

185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat

18.02.2012 12:22
185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat, System.String[]

Bursa adliyesindeki 185 kişilik memur kadrosuna 3 bin 121 kişi müracaatta bulundu.

Bursa adliyesindeki 185 kişilik memur kadrosuna 3 bin 121 kişi müracaatta bulundu. Dondurucu soğuğa aldırış etmeden adliyeye akın eden memur adayları, 3 dakikada 90 kelime yazabilmek için ter döktü. Adayların sınav anına kadar yanlarında getirdikleri klavye ve bilgisayarlarda hızlı yazabilmek için çalışmaları ilginç görüntüler oluşturdu.

Adalet Bakanlığı'nın Bursa merkez ve ilçe adliyelerinde görev yapmak üzere alınacağını duyurduğu 65'i kadrolu, 120'si de sözleşmeli olmak üzere toplam 185 kişilik devlet memurluğu kadrosu için toplam 3 bin 121 kişi müracaat etti. Dondurucu soğuğa aldırış etmeden sabah saatlerinde soluğu adliyede alan katip adayları, hızlı yazabilmek için birbirleriyle yarıştı. Hayli heyecanlı oldukları görülen adayların yanlarında getirdikleri klavye ve dizüstü bilgisayarlarında, çalışması dikkat çekti.

Adayların adliye koridorlarının bir köşesinde daha hızlı yazabilmek için sınav anına kadar çalışması ilginç görüntüler de oluşturdu. 40'ar kişilik gruplar halinde imtihana alınan adaylar, Başsavcı Namık Yılmaz, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nizamettin Keleş, Komisyon Üyesi Mustafa Öztürk ve Başsavcı Vekili Mehmet Dalgalı'dan oluşan heyetin denetiminde, 3 dakikada 90 kelime yazabilmek için ter döktü.

Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nizamettin Keleş, 65'i kadrolu 120'si sözleşmeli memur alımları için yaklaşık 3 bin kişinin başvurduğunu ifade ederek, "Herkes geleceğini garanti altına almak istiyor. O yüzden bu kadar çok müracaatın olması normal. Adaylarımız bugün 3 dakikada 90 kelime yazabilmek için ter döktü. Bu imtihanda başarılı olanlar önümüzdeki günlerde düzenlenecek mülakatı da geçerse iş başı yapacak" diye konuştu.

Yarın ise sözleşmesi personelin klavye sınavına gireceği öğrenildi. - BURSA

185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat
185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat
185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat
185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 185 Kişilik Memur Kadrosuna Rekor Müracaat - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Avukata bıçakla saldırıp kör eden peruklu saldırgan, boşanma davasındaki müvekkilin kocası çıktı Koronavirüslü yolcu dayısının HES kodu ile seyahat etti, tüm otobüs karantinaya alındı Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti Reuters'a konuşan yetkiliden bomba iddia: Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması gelebilir 15 yaş küçük sevgilisiyle yatakta oğluna yakalanan anne, evlat katili oldu