19. Londra Türk Film Festivali - Son Dakika

19. Londra Türk Film Festivali

09.05.2014 17:26
19. Londra Türk Film Festivali, System.String[]

Festivalin "Golden Wings" ödülü için bu yıl 6 film aday gösterildi.

19. Londra Türk Film Festivali kapsamında, Türk filmlerinin Londra'da gösterime girmesine imkan sağlayan "Golden Wings" ödülü için yarışacak filmler belli oldu.

Londra'nın dünyaca ünlü salonu O2 Cineworld'de, 22 Mayıs'ta gala gecesiyle başlayacak festivalin "Golden Wings" ödülü için bu yıl film 6 film aday gösterildi. Usta yönetmenlerin imzasını taşıyan filmlerin yanı sıra, yetenekli genç yönetmenlerin eserlerinin de yer aldığı yarışmanın ödülü, festivalin açılış töreninde verilecek.

Her yıl bir Türk filminin Londra'da vizyona girmesine imkan sağlayarak, buradaki sinema yazarlarının ve uluslararası izleyicinin dikkatini Türk sinemasına çeken festivalin bu yılki jürisinde, yazar, editör ve küratör Gareth Evans, gazeteci-yazar Mike McCahill, program yapımcısı-oyuncu Ailsa Ferrier ve oyuncu Serra Yılmaz yer alıyor.

Festivalde, yönetmenliğini Atıl İnaç'ın yaptığı "Daire", Derviş Zaim'in "Devir", Ramin Matin'in "Kusursuzlar", Melisa Önel'in "Kumun Tadı", Reha Erdem'in "Şarkı Söyleyen Kadınlar" ve festivalin gala gecesinde gösterilecek Mahmut Fazıl Coşkun'un "Yozgat Blues" filmleri, ""Golden Wings" ödül için yarışacak.

Her yıl izleyicilerin oylarıyla belirlenen "Golden Wings İzleyici Ödülü" için de 16 film aday gösterildi. - İstanbul

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 19. Londra Türk Film Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Film gibi soygun! 4 bankadan çaldıkları paraları, kaçarken sokaklara saçtılar Menemen'de AK Parti başkan vekili seçimine itiraz edecek Şarkıcı Merve Özbey'in babası hayatını kaybetti ABD Adalet Bakanı William Barr: Seçimlerde hile yok Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Bakan Soylu'dan İmamoğlu'na suikast girişimi iddiasıyla ilgili açıklama: Tehlike bertaraf edilir ama açıklanmaz Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir