"19 Yıl Sonra Tekrar Aynı Acıyı Yaşadık" - Son Dakika

"19 Yıl Sonra Tekrar Aynı Acıyı Yaşadık"

08.09.2012 06:45

Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği kışlaya adını veren Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç'ın ailesi, oğullarını kaybettiklerinde yaşadıkları acıyı tekrar yaşadıklarını anlattı.

Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği kışlanın adını taşıdığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç'ın ailesi, oğullarını kaybettiklerinde yaşadıkları acıyı, 19 yıl sonra tekrar yaşadıklarını anlattı.

AA muhabirinin kışla girişinde görüştüğü Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç'ın annesi Nuran ve babası Mehmet Saraç, oğullarının adını taşıyan tesislerde yaşanan olayı televizyondan duyduklarını ve büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi.

Oğlu Mete'nin 1993 yılında Van'daki çatışmada şehit düştüğünü kaydeden baba Mehmet Saraç, oğlunun adını taşıyan kışlayı kendi evi gibi gördüklerini söyledi. Patlama haberi karşısında şok geçirdiğini ifade eden Mehmet Saraç, "Patlama, evimizde oldu gibi. Olayı duyunca çok duygulandım, iki gündür perişan olduk. 25 evladımız şehit oldu, ailelerine bol sabırlar dilerim. Onlar şehit düştüklerinden, Peygamber efendimizin dizinin yanında olacaklar, bu tesellimiz oluyor. Şehitlerimizin ailelerinin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ve milletimizin başı sağ olsun, Allah sabır versin" diye konuştu.

Anne Nuran Saraç ise olay gecesi sabaha kadar televizyon başında beklediklerini ve iyi bir haber gelmesi için dua ettiklerini dile getirerek,

"Şehit haberleriyle çok üzüldük, evlat acısını yaşayan bilir, çok zor bir şey, unutulmuyor. 19 yıl sonra tekrar aynı acıyı yaşadık" dedi.

Saraç çifti, şehit oğullarının adının kışlada yaşatılmasının kendilerini gururlandırdığını aktardı.

Muhabir: Serdar Yılmaz

Yayıncı: Mürsel Çetin - AFYONKARAHİSAR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '19 Yıl Sonra Tekrar Aynı Acıyı Yaşadık' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu İETT otobüsünde mastürbasyon yapan sapık, gözaltına alındı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi