190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak - Son Dakika

190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak

03.01.2012 11:20
190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak, System.String[]

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Köprübaşı Kaymakamlığı'nın sunduğu projeyi kabul ederek 190 bin lira hibe desteği sağladı.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), Köprübaşı Kaymakamlığı'nın sunduğu projeyi kabul ederek 190 bin lira hibe desteği sağladı. Bu destekle 20'si kız, 20'si erkek olmak üzere 40 kursiyer 'Okul öncesi eğitim materyalleri ve ekolojik oyuncak alanında açılan atölyeyle sertifika sahibi olacak.

Trabzon'un Köprübaşı Kaymakamlığı'nın hazırlayıp Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)'na sunduğu "Ahşap El sanatları Alanında Tarihsel Mirasın Yenilikçi Yöntemlerle Sürdürülmesi" projesi kabul edildi.

Proje bedeli olan 190 bin lira ile Köprübaşı Halk Eğitim Merkezi'nin bodrum katında150 metrekarelik bir alanda doğrama atölyesi açılarak çeşitli makineler alındı. İlk etapta 40 kursiyerin sertifikalarını alacağı kurs, daha sonra Halk Eğitim Merkezi'ne aktarılarak projenin devamlılığı sağlanacak. 7 ay sürecek kursun teorik eğitimi Ankara Gazi Üniversitesi öğretim görevlileri, uygulama eğitimi ise bir usta öğretici ve bir mobilya ustası tarafından verilecek.

Amaçlarının ilçenin yeteneklerini öne çıkarmak olduğunu söyleyen Köprübaşı Kaymakamı Erdinç Dolu, "Köprübaşı, şimşir kaşığı ve tahtasıyla ünlü bir ilçe. Biz bunu geliştirmek istiyoruz. Daha çok projede ahşap oyuncak üzerinde duracağız." dedi.

El sanatlarının önemine değinen Kaymakam Dolu, "Bu projede önemli olarak gördüğümüz bir konuda 20 tane bayan öğrencimizin olması. Onların bu işe merak salması ve buradan sertifika almasını önemsiyoruz." diye konuştu.

190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak
190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak
190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel 190 Bin Lira Ödenekle Açılan Atölyede 40 Kursiyer Belge Alacak - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Inter, Altay Bayındır için Fenerbahçe'ye 10.5 milyon euroluk teklifte bulundu 21:26 Inter, Altay Bayındır için Fenerbahçe'ye 10.5 milyon euroluk teklifte bulundu
Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı 20:21 Çukur dizisiyle ünlenen Alperen Duymaz yangın söndürme çalışmalarına katıldı Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi
Advertisement