1928 Bucaspor Başkanı Aktaş'tan 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği'ne tepki - Son Dakika

1928 Bucaspor Başkanı Aktaş'tan 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği'ne tepki

İZMİR / DHA1928 Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, 2. ve 3. Lig takımlarının başkanlarının liglerin devam etmemesi yönünde görüş bildirmesine itiraz ederek, "Biz bir yıldır emek verdik, para harcadık.

İZMİR/ DHA

1928 Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, 2. ve 3. Lig takımlarının başkanlarının liglerin devam etmemesi yönünde görüş bildirmesine itiraz ederek, "Biz bir yıldır emek verdik, para harcadık. Bu yapılan ayıptır. Hiçbir kulüp, birilerinin eteğinin altına saklanmadan çıkıp oynasın" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği'nin liglerde kalan maçların oynanmaması ve ligin tescil edilmesi başvurusunu karara bağlayacağını açıkladı. En son 18 Temmuz'da maçların kaldığı yerden yeniden başlayacağını açıklayan TFF, gelen talepler üzerine inceleyeceğini bildirdi. 2. ve 3. Lig'deki 89 takımın başkanlarının yer aldığı 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Whatsapp grubunda isyan eden 1928 Bucaspor Başkanı Cihan Aktaş, birliğin ligler oynanmasın dedikten sonra başkanların görüşlerini aldığını, bu şekilde liglerin olduğu gibi tescil edilmesini hedeflediğini söyledi. Birliğin tutumunu yanlış bulan Aktaş, en başından bu yana liglerin oynanmasını istediklerini aktardı. Aktaş, "Kulüplerin sundukları dilekçeler nedeniyle şu an Play Off bile oynanmadan liglerin onaylanması konuşulmakta. İlk olarak başkanların görüşlerine yer verilmedi. Ayrıca birlik, TFF ile konuşulduğunu bizlere söylemedi" ifadelerini kullandı.

"HERKES EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALSIN"

Verdikleri emeklerin hiçe sayıldığına vurgu yapan Aktaş, 1928 Bucaspor'u hak ettiği yerlere taşımak adına ciddi harcama yaptıklarını söyledi. Aktaş, "Biz emek verdik, vermeye devam ediyoruz. Bu tutum ve yapılanlar bir ayıptır. Kimse kimsenin eteğinin altına saklanmadan sahaya çıkıp oynamalıdır. Şu an ki ortamı bir kurtuluş olarak görmeden sahaya çıkalım ve oynayalım. Herkes emeğinin karşılığını alsın, bir alt lige düşecek olanlar oynayarak düşsün, bir üst lige çıkacak olanlar da savaşarak çıksın. Her takımın kaderini verdiği mücadele belirlesin" şeklinde konuştu.

"GERÇEKTEN ADALET SAĞLANAMIYORSA OYNAYALIM"

Adaletin tam anlamıyla uygulanması gerektiğini, uygulanmayacaksa da maçların devam etmesi gerektiğini belirten genç başkan, "Herkes samimi ve dürüst olmalı. Bazı takımların çıkarlarına göre değil olması gerekene göre hareket etmeliyiz. İlk 2 çıksın, Play Off oynanmasın, bu sezon düşme de olmasın diye baskı kurmak için herkesten yazı toplamak nedir?" diyerek birliği sitem etti.


YORUMLAR

Son Dakika

23:54 Ayasofya'nın ibadete açılması vatandaşa soruldu! İşte kritik anketin sonuçları 23:07 TRT'nin yeni aile komedi dizisi Tövbeler Olsun'un ilk tanıtımı yayınlandı 23:05 21 yaşındaki 3 çocuk babası yabancı uyruklu genç, serinlemek için girdiği suda boğuldu 22:55 Eşi ve çocukluk arkadaşını öldüren şüpheli, bir kişiyi daha vurdu 22:49 Bayramda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, tek bir şarta bağladı 22:43 Son Dakika: Sermaye Piyasası Kurulu, 7 aracı kurum ve 18 yatırımcıya ceza kesti 21:05 Alanya'da uçuruma yuvarlanan otomobilde bir aile yok oldu: 3 ölü, 4 yaralı 21:03 Avrupa Birliği'nden Türkiye'ye tehdit gibi sözler: Yeni yaptırımlar gündeme gelebilir 17:27 İBB Meclisi Ayasofya'nın adını, "Ayasofya Camii ve Külliyesi" olarak değiştirdi 17:25 Bileğinde kesik izi olan anne önce 1 yaşındaki bebeğini ardından kendini 10. kattan aşağı bıraktı 16:09 Erdoğan'dan "Ayasofya'da ilk namazı siz kıldırın" önerisine yanıt: O kadar da değil 16:02 Otostop çeken genç kadının hayatı karardı! Zorla uyuşturucu kullandırıp tecavüz ettiler 15:46 Danimarkalı turist, ülkesinden daha güvenli gördüğü Alanya'da tatilin tadını çıkarıyor 15:25 Tatil sezonunu açan Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu denizde birbirini öpücüklere boğdu 15:23 İran'dan Ayasofya'nın ibadete açılması hakkında ilk yorum: Mutluluk duyduk