2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2) - Son Dakika

2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)

07.09.2012 15:36
2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2), System.String[]

ŞEHİT DEDESİ.Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç'un, Konya'nın Karapınar İlçesi'ndeki baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

2 AYLIK EVLİ UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT DÜŞTÜ (2)

ŞEHİT DEDESİ: VATAN SAĞOLSUN

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde dün gece PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş İlhan Akkoç'un, Konya'nın Karapınar İlçesi'ndeki baba evi Türk bayraklarıyla donatıldı.

Taziyeleri kabul eden şehidin dedesi 75 yaşındaki İzzet Akkoç, terörün artık bitmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"Vatan sağolsun. Bu iş böyle olmaz. Bu PKK'nın artık bitmesi lazım. Olmaz böyle. Ne canlar yanıyor, ne insanlar gidiyor. Hakiki olarak savunma yapılacak. Yalandan savunma olmaz. Hudutları korusunlar, teröristleri içeri sokmasınlar. Yataklık yapanları da affetmesinler. Milletin evlatları ölüp, ölüp gidiyor. Beni şimdi askere yazsınlar, gönüllü olarak giderim. 75 yaşındayım onların karşısına dikilirim."

BABASIDA AYNI YAŞTA VEFAT ETMİŞ

Şehit torunun 2 ay önce evlendiğini ve düğününden 15 gün sonra görevine başladığını belirten İzzet Akkoç, "Torunum 4 yıllık uzman çavuş. 3 yaşında iken babası Hilmi vefat etti. Bizler büyütüp okuttuk. 27 yaşındaki şehit oldu. Babası da aynı yaşta vefat etmişti" dedi.

Şehit Akkoç'un dayısı Ahmet Karabacak da yeğeniyle 2 gün önce görüştüklerini ve durumunun iyi olduğunu konuştuklarını belirterek, "PKK bitirilmelidir. Söylenen sözler, hep lafta kalıyor. Hiç ilerleme yok. Söylenecek en son söz şehit olduğu. Artık bitsin istiyoruz. Devletimizin ilgili kişilerinden bu olayların bitirmesini ve çözüm bulmasını bekliyoruz" diye konuştu.

MKY,MO,ÖÇ(İA/SS) - Konya/ Karapınar

2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)
2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)
2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)
2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)
2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 2 Aylık Evli Uzman Çavuş Şehit Düştü (2) - Son Dakika


Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı