2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı - Son Dakika

2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı

12.04.2016 12:04
2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, System.String[]

Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 16 Nisan'da okuyucuyla buluşacak.

Beykoz Belediyesi'nin ev sahipliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı, 16 Nisan'da okuyucuyla buluşacak.

"Okumak geleceğim" temasıyla, Beykoz sahilinde açılacak fuara, Doğan Egmont, Alfa Yayın Grubu, Timaş Çocuk, Profil Çocuk, Can Çocuk, Nesil Çocuk, Gülücük Çocuk, Remzi Kitabevi, Altın Kitaplar, Nesin Yayınevi, Epsilon, Bilgi Yayınevi, Parıltı, Pegasus, Marsık Kitap, Yapı Kredi Yayınları, İş Bankası Kültür Yayınları, Tudem, Nar Çocuk, Kırmızı Kedi Yayıncılık, Edam, Semerkand Çocuk ve Özyürek Yayınları gibi çocuk kitapları yayıncılığında öne çıkan 75 yayınevi katılıyor.

Dokuz gün boyunca çocuk kitabı yazarlarının söyleşi ve imza etkinliklerinde kitapseverlerle buluşacağı fuarın onur yazarı Yalvaç Ural da açılış günü bir söyleşi gerçekleştirecek.

İki bin 500 metrekare kapalı alanda yapılacak fuarda, çocukların hayal dünyaları düşünülerek, bu yıl etkinlik ve eğlence salonu eklendi. Astronot, bilim adamı, doktor, mimar, mühendis, pilot gibi çeşitli meslekler için tiyatro oyuncuları performans gösterileri gerçekleştirecek. Çocuk edebiyatı, kitap yapımı, illüstrasyon ve kitap ayracı atölyelerinin de yapılacağı fuarda ayrıca, kukla ve Hacivat-Karagöz gösterileri çocuklarla buluşacak.

İlke Ajans tarafından organize edilen fuar, 24 Nisan'da sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 2. Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı