2 bin 320 rakımda Sıfır Atık temalı çevre etkinliği - Son Dakika

2 bin 320 rakımda Sıfır Atık temalı çevre etkinliği

6 ay önce

2 bin 320 rakımda Sıfır Atık temalı çevre etkinliğiNİĞDE - Orta Toros Dağları'nın uzantısı Bolkar Dağları'nın Niğde sınırları içinde kalan 2 bin 320 rakımındaki Meydan Yaylasında "sıfır atık" temalı çevre etkinliği gerçekleştirildi.

2 bin 320 rakımda Sıfır Atık temalı çevre etkinliği

NİĞDE - Orta Toros Dağları'nın uzantısı Bolkar Dağları'nın Niğde sınırları içinde kalan 2 bin 320 rakımındaki Meydan Yaylasında "sıfır atık" temalı çevre etkinliği gerçekleştirildi.

Niğde Valiliği koordinesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Ulukışla ilçesine bağlı Meydan Yaylasında düzenlenen etkinlikte Doğa Anıtı'nın açılışı yapıldı.

Karagöl, Çiniligöl, ters lale, ötmeyen kurbağa olarak bilinen Rana Holtzi gibi bölgenin eşsiz güzelliklerinin yansıtıldığı anıtla hem bölgenin tanıtımı hem de sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Bölgeyi tanıtmak ve sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Doğa Anıtı dikildiğini söyleyen Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ; " Amacımız hem yöremizi tanıtmak hem de doğayı korumak. Çevreyi kirletmeme ve özellikle de sıfır atık konusunda bir farkındalık oluşturmak, insanlarımızı bilinçlendirmek. Doğayı korumanın kendi elimizde olduğunu vurgulamak. Burası ilimizin en gözde yerlerinden birisi bir çok güzelliğe bir çok endemik türe ev sahipliği yapıyor. Bölgemizde Karagöl ve Çiniligöl var. Bu göllerin özelliği de endemik bir tür olan Rana Holtzitye yani Toros Kurbağasına ev sahipliği yapmasıdır. Herkesin bu yöreyi gelip görmesini tavsiye ediyorum ama gelip gördüklerinde de doğayı korusunlar bu güzellikleri bozmasınlar." dedi.

Doğa için boyadıkları elleriyle belirlenen alana imza atan katılımcılar doğadaki izin sadece el izi kadar masum olması gerektiğine vurgu yaptılar.

Düzenlenen etkinlik, 2 bin 600 rakımlı Karagöl ve 2 bin 678 rakımlı Çinilgöl'e yapılan doğa yürüyüşleri ile devam etti.

Etkinliğe Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Milletvekilleri Yavuz Ergün ve Selim Gültekin, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Bülent Küçüktuna, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

2 bin 320 rakımda Sıfır Atık temalı çevre etkinliği

Haber Yayın Tarihi: 07.07.2019 02:03 Kaynak: İHASon Dakika

Patron, yanında çalışan iç mimarın etek altı fotoğrafını çekti
Tecavüzcüsünü öldüren Rus kadınlar artık hapis cezası almayacak İmamoğlu, "Otur işine bak" diyen Erdoğan'a yanıt verdi: En iyisini 16 milyon bilir