2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi - Son Dakika

2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi

08.09.2012 13:00
2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi, System.String[]

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayış yapan 27 yaşındaki Emre Kaba, 2 bin metre yükseklikte başka bir yamaç paraşütüyle atlayış yapan kız arkadaşı aynı yaştaki Fatma Eraslan'a evlenme teklif etti.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlayış yapan 27 yaşındaki Emre Kaba, 2 bin metre yükseklikte başka bir yamaç paraşütüyle atlayış yapan kız arkadaşı aynı yaştaki Fatma Eraslan'a evlenme teklif etti. Sürpriz teklif karşısından şaşıran ve uzun süre sessiz kalan Eraslan, 'evet' dedi.

İstanbul'da görev yapan Deniz Astsubayı Emre Kaba, Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'nde tatilini geçiren kız arkadaşı hemşire Fatma Eraslan'a evlenme teklif etmeye karar verdi. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra Fethiye'ye gelen Kaba, Gravity paraşüt firmasından paraşüt pilotu Hüseyin Akçay ve Hikmet Feridun Keleş ile görüşerek gökyüzünde kız arkadaşına evlenme teklif etmek istediğini söyledi. Bunun üzerine hazırlıklara başlayan paraşüt pilotları, Emre Kaba'nın uçacağı paraşütün iç kısmına, 'Ömrüm! Bir ömrü benimle geçirir misin? Fatoş' yazısı yapıştırdı.

2 BİN METREDE BÜYÜK SÜPRİZ

9 yıldır birlikte olan çift, yamaç paraşütüyle uçmak için 1970 metrelik Babadağ'a çıkarken Fatma Eraslan olacaklardan habersizdi. Babadağ 1700 metre pistinden yamaç paraşütü ile tandem (ikili) atlayış yapan Fatma Eraslan'a paraşüt pilotu Hüseyin Akçay, Emre Kaba'ya ise Hikmet Feridun Keleş eşlik etti. İlk önce uçuşa başlayan Fatma Eraslan bir süre Emre Kaba'nın kalkış yapmasını bekledi. Kalkışın ardından gözden kaybolan Emre Kaba'nın paraşütü 2 bin metre yüksekliğe ulaşıldığında birden Fatma Eraslan'ın paraşütünün üzerinde belirdi. Fatma Eraslan paraşütün içindeki yazıyı okuyunca büyük şaşkınlık yaşadı ve uzun süre ne diyeceğini bilemedi.

'GÖKYÜZÜNDE NAZ YAPAMADI'

Bir süre yan yana uçan çift Emre Kaba'nın yanında getirdiği müzik çalardan sevdikleri şarkıları dinledi. Uzun süre evlilik teklifine cevap vermeyen Fatma Eraslan ile paraşüt pilotu Hüseyin Akçay, arasında komik diyaloglar yaşandı. Bir süre naz yapan Fatma Eraslan, paraşüt pilotu Akçay'ın 'Kabul etmezsen paraşütten atarım' sözleri üzerine 'evet' dedi. Çift yan yana yaklaşık 20 dakika uçtuktan sonra paraşütler Belcekız Plajı'na iniş yaptı. Sürprizlerine burada da devam eden Emre Kaba, diz çökerek yanında getirdiği yüzüğü Eraslan'ın parmağına taktı.

DÜĞÜN BU YIL İÇERİSİNDE

İstanbul'dan 1 gün izin alarak Fethiye'ye geldiğini belirten Emre Kaba, "Kız arkadaşımın buraya geleceğinden dahi haberi yoktu. Bu sabah geldim ve hazırlıkları yaptım. Paraşüt pilotları da bana çok yardımcı oldu. Muhteşem bir organizasyonla teklifi yaptım. Daha önceden de bu tarz girişimlerim olmuşta ama en güzeli buydu. Düğünü de kısmetse bu sene yaparız" dedi.

'TEKLİFİ KABUL ETMEK ZORUNDAYDIM'

Fatma Eraslan ise "Hiçbir şeyden haberin yoktu. Böyle bir şey beklemiyordum. Benim için büyük sürpriz oldu" diye konuştu. 'Evlenme teklifini kabul ettiniz mi?' sorusunu esprili bir şekilde yanıtlayan Eraslan "Kabul etmek zorunda kaldım. Yoksa beni indirmiyorlardı" diye konuştu.

Çift daha sonra el ele paraşütçülerin yanından ayrıldı. - Muğla/ Fethiye

2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi
2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi
2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi
2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi
2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 2 Bin Metrede Evlilik Teklifine 'Evet' Dedi - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti Yükselişlerini sürdüren dolar ve euro tarihi zirvenin hemen altında Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış