2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı Eker Kazandı - Son Dakika

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı Eker Kazandı

31.07.2017 17:10
2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı Eker Kazandı

"2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nda" 30 Temmuz Pazar günü yapılan yarışlar sonrasında, Kupayı Eker "Yayık Ayran" adlı teknesiyle kazandı.

Arçelik ikinciliği elde ederken, üçüncülük Borusan Otomotiv Kadın Yelken Takımı'nın oldu. Etkinlik Kupa Töreni ile sona erdi.

Yelken tutkusuyla yarış heyecanını birleştiren "2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası" sona erdi. Heafey Group'un ana sponsorluğunda, Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde ve Marmara Yelken Kulübü'nün işbirliği ile düzenlenen Kupa'da, İstanbul CaddebostanAdalar parkurunda üç günde yapılan toplam 6 yarış sonrasında Eker Kadın Yelken Takımı birinciliği kazanırken, Arçelik Kadın Yelken Takımı ikinci, Borusan Otomotiv Kadın Yelken Takımı da üçüncü oldu.

2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nda; Arçelik, Borusan Otomotiv, Eker, Fiba Faktoring, Ford Otosan, Ravago, Sahibinden.Com, Türk Telekom ve AÇEV kurumlarının kadın yelken takımları kupa için mücadele ettiler. Etkinlik, 30 Temmuz Pazar akşamı Marmara Yelken Kulübü'nde düzenlenen Kupa Töreni ile sona erdi.

2. DENİZ KIZI ULUSAL KADIN YELKEN KUPASI SIRALAMASI

Eker
Arçelik
Borusan Otomotiv
Türk Telekom
Ford Otosan
Sahibinden.com
Fiba Faktoring
Ravago
AÇEV
2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nın ana sponsorluğunu üstlenen Heafey Grubu'nun Pazarlama Direktörü ve Lead Consulting Group CEO'su Emel Onur ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Heafey Grubu olarak bu anlamlı Kupa'ya destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Her şey bir hayalle başlıyor. Birileri hayal etmeden dünyada hiçbir şey değişmiyor. Bu hayali hayata geçiren, paylaşan, yarışan iş hayatının çalışkan, başarılı, dinamik kadınlarını kutluyorum. Ve seneye aranıza hem sponsor hem de yarışmacı olmak üzere katılmak için ekibim adına söz veriyorum" dedi.

Marmara Yelken Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Özan ise, "60 yıldır Türk Yelken Sporuna başarıyla hizmet eden Marmara Yelken Kulübümüz bir ilki daha yaşadı. Sadece kadınların katıldığı bu yarış kulübümüze ayrı bir haz ve heyecan yaşatmakla kalmayıp AÇEV'e yapılan katkı da huzur vermiştir. Yepyeni birçok yelken sevdalısıyla tanışma fırsatı da veren bu yarışı düzenleyen Deniz Kızı Organizasyon Komitesi'ne işbirliğimiz ve katkıda bulunanlara destekleri için teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Kadınların yelken sporuna ilgilerini artırmak, kadının takımdaşlık ve mücadeleci ruhu ile doğayla uyumunu ortaya koymak ve ülkemizdeki kadın yelkenciliğini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen 'Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası' Organizasyon Komitesi Üyesi Serap Gökçebay Kupa ile ilgili yaptığı açıklamada, "Gerçekleştirdiğimiz kupanın aynı zamanda kadın duyarlılığını yansıtacak bir sosyal sorumluluk boyutu da var. Her yıl Kupa gelirinin bir bölümü ile kadınlara yönelik çalışmalar yapan saygın bir sivil toplum kurumunu destekliyoruz. Bu sene de, geçen yıl olduğu gibi kadın ve aile konusunda yaptığı çalışmalarla ülkemizin önde gelen vakıflarından biri olan Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV'e katkı sağladık"dedi.

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası Organizasyon Komitesi Üyesi Diana Misim ise, Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası çerçevesinde bu 2 yıl içinde toplam 13 kadın yelken takımı ile yaklaşık 150 kadın yelkenciye ulaştıklarını kaydederek, "Bu sayının yüzde 80'nini yeni eğitim alan kadın yelkenciler oluşturmakta. Katılan kurumların yüzde 60 'ı ilk kez bu alana yönelip takım oluşturdu ve alanında en iyi yelken eğitim kurumlarından eğitim aldı. Ülkemizde yelkenciliğin gelişimi için bu tür organizasyonlar çok önemli. Bundan sonraki yıllarda da sürekliliğini planladığımız kupamızın gördüğü ilgiden dolayı mutluyuz" dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu'nun himayesinde düzenlenen 2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası 2017'nin Ana Sponsorluğunu Heafey Group, Büyük Ödül Sponsorluğunu Ocean Conrad Resort Residences ve Lead Consulting Group, Kişisel Bakım Sponsorluğunu Bioderma üstlendi. Kupanın ürün sponsorları ise Unilever ( Elidor, Clear, Rexona, Dove, Signal), Dimes, Eti Form oldu. Hayaller Fabrikası'nın sosyal medya sponsorluğunu üstlendiği Kupa'da Ant Roadshow da ulaşım desteği verdi. Yarışmanın büyük ödülü Miami'de 4 günlük tatil olacak. Kupa'nın sponsoru Heafey Group, birinci gelen takımın sporcularına Hilton Grand Miami Double Tree Oteli'nde ücretsiz konaklama hediyesi verecek.

Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası, 12-18 yaş genç kızların mental ve fiziki kapasitelerini artırarak güçlenmesini sağlayan "Kızlar Atakta" projesini destekliyor.

Kupa'yla ilgili haberlere ve görüntülere Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası twitter, facebook ve instagram sayfalarından ulaşılabilir.

YORUMLAR
500
HDP Eş Genel Başkanı Buldan, İstanbul'daki mitingde konuştu HDP Eş Genel Başkanı Buldan, İstanbul'daki mitingde konuştu BAKAN YANIK SURİYELİLERİ PEYDERPEY GÖNDERİYORUZ, 2023'TEN SONRA BUNLARIN HİÇBİRİSİ KALMAYACAK BAKAN YANIK SURİYELİLERİ PEYDERPEY GÖNDERİYORUZ, 2023'TEN SONRA BUNLARIN HİÇBİRİSİ KALMAYACAK 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon İspanya 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda şampiyon İspanya
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2. Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası'nı Eker Kazandı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement