2. Ege Minimal İnvaziv Cerrahi Sempozyumu 29 Eylül'de! - Son Dakika

2. Ege Minimal İnvaziv Cerrahi Sempozyumu 29 Eylül'de!

26.09.2018 11:37
2. Ege Minimal İnvaziv Cerrahi Sempozyumu 29 Eylül'de!

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 29 Eylül 2018 tarihinde "2. Ege Minimal İnvaziv Cerrahi Sempozyumu" düzenlenecek.

Tıp Fakültesi Muhittin Erel Amfisi'nde gerçekleştirilecek olan sempozyuma; Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cemil Gürgün, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Ersin ile Türkiye'nin birçok şehrinden alanlarında uzman isimler ve Atina Üniversitesi'nden Prof. Dr. Dimitrios Linos katılacak.

Sempozyum Düzenleme Kurulu Üyesi ve Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sinan Ersin, "Bu toplantıda tıp dünyasına yön veren çok değerli bilim insanlarımız ile cerrahi tıp dünyasını ve geleceğini şekillendirecek olan minimal invaziv cerrahi kavramı üzerine odaklanacağız. Tıp dünyasındaki gelişmeler açık cerrahiye ait dezavantajları, "minival invaziv cerrahi" ile minimuma indirmiştir. Burada minival invaziv cerrahinin avantajları, hasta ve hekim açısından faydaları ya da sakıncaları üzerinde duracağız'' diye konuştu.

Minimal İnvaziv Cerrahide Perioperatif Hasta Yönetiminin tartışılacağı sempozyumda; Endokrin, Üst Gastrointestinal Sistem, Hepatopankreatobilier Cerrahi, Obezite, Fıtık Peritoneal Maligniteler ve Minimal İnvaziv Cerrahi, Kolorektal Cerrahi alanlarında oturumlar düzenlenecek. Laparoskopik Cerrahinin ileri uygulama teknikleri irdelenirken mide kanseri, böbrek üstü tümörleri, kasık ve göbek fıtığı problemleri ve obezite cerrahisi ayrıca laparoskopik cerrahide anestezi yöntemleri ele alınacak.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri | Antalya ve Muğla'da engelliler askerlik heyecanı yaşadı Son dakika haberleri | Antalya ve Muğla'da engelliler askerlik heyecanı yaşadı Bursa'da FETÖ operasyonunda 20 şüpheli gözaltına alındı Bursa'da FETÖ operasyonunda 20 şüpheli gözaltına alındı Son dakika haber | Ukrayna: Rus ordusu 27 bin 900 askerini, 1235 tankını kaybetti Son dakika haber | Ukrayna: Rus ordusu 27 bin 900 askerini, 1235 tankını kaybetti

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2. Ege Minimal İnvaziv Cerrahi Sempozyumu 29 Eylül'de! - Son Dakika


Advertisement