"2. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası" - Son Dakika

"2. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası"

06.09.2012 21:20

"2.Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası"nın ilk gününde sürat yarışları yapıldı.

"2. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası"nın ilk gününde sürat yarışları yapıldı.

Bursa'nın tarihi Cumalıkızık köyünde yapılan ve 16 ülkeden 523 sporcu katıldığı yarışın ödül töreni tarihi Kent Müzesi'nin önünde düzenlendi.

Törende konuşan Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa'nın tarihi bir kent olduğunu belirterek, "Bursa, tarihi, doğası, havası, sanayisi, turizmi, kültürü ve sporda şampiyonluğu olan bir şehir. Bu önemli organizasyonda yer alan tüm sporculara başarılar diliyor, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Mehmet Genç ise hızla yol aldıklarını vurgulayarak, "2013 yılında Akdeniz ülkelerine, 2014 yılında da Dünya Kupası'nın bir ayağına ev sahipliği yapacağız. Birçok dereceler elde ettik. Türkiye olarak

'oryantiring'te biz de varız' diyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Vali Harput, Vali Yardımcıları Vedat Müftüoğlu, Ahmet Hamdi Usta, Eyüp Sabri Kartal, Uluslararası Oryantiring Federasyonu (IOF) Yönetim Kurulu Üyesi Maria Sievia Viti, IOF Türkiye Direktörü Tatiana Kalenderoğlu, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin ve diğer misafirler tarafından, ilk gün yapılan sürat yarışları sonunda dereceye giren sporculara madalyaları ve başarı belgeleri verildi.

İkinci ayağı olan orta mesafe yarışları, yarın ve cumartesi günü Uludağ Sarıalan'da yapılacak şampiyona, pazar günü Cumalıkızık'ta gerçekleştirilecek bayrak yarışmasıyla sona erecek.

Muhabir: Ömer Ercan/ Tarık Üzgün/ Vedat Yücebaş/ Musa Samur

Yayıncı: İbrahim Uyar - BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '2. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri'nin eşi ve 2 çocuğu, depremde enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi Son Dakika: Trabzonspor, evinde Kasımpaşa'ya 4-3 mağlup oldu Galatasaray-Bakken Bears maçı koronavirüs nedeniyle ertelendi Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 6 kullanıcı tespit edildi 6,6'lık depremin ardından milyonluk rezidanslar oturulamayacak hale geldi