2 Kadın Cinayetinin Tutuksuz Sanığı, 12 Yıl Sonra Tutuklandı - Son Dakika

2 Kadın Cinayetinin Tutuksuz Sanığı, 12 Yıl Sonra Tutuklandı

14.10.2016 18:32
2 Kadın Cinayetinin Tutuksuz Sanığı, 12 Yıl Sonra Tutuklandı

ANTALYA'da 2004 ile 2009 yıllarında 2 kadını öldürmekle suçlanıp, tutuksuz yargılanan Mehmet Güneş, ilk cinayetten 12 yıl sonra tutuklandı.

ANTALYA'da 2004 ile 2009 yıllarında 2 kadını öldürmekle suçlanıp, tutuksuz yargılanan Mehmet Güneş, ilk cinayetten 12 yıl sonra tutuklandı.

Antalya'da 9 Aralık 2004 tarihinde Aşağıkaraman Köyü'ndeki ormanlık alanda cesedi bulunan 55 yaşındaki Meryem Altun ile 11 Şubat 2009 tarihinde Aksu Gaziler Köyü'ndeki ormanlık alanda bitkin haldeki oğlu 7 yaşındaki Y.K.'nin yanında cesedi bulunan 26 yaşındaki Hanım Kılınç'ı öldürdüğü iddiasıyla, evli ve 3 çocuk babası 41 yaşındaki Mehmet Güneş hakkında Antalya 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ömür boyu hapis talebiyle ayrı ayrı dava açıldı.

Savcılık iddianamesinde, Meryem Altun'un olaydan önce o dönem canlı hayvan ticareti yapan Mehmet Güneş ile görüldüğü iddia edildi. Meryem Altun'un kaybolduğu 9 Aralık akşamı cep telefonundan oto tamircisi Dünyamin Talu'yu aradığı, telefonda 'Yalvarırım Mehmet yapma' dedikten sonra ormanlık alanda cesedinin bulunduğu kaydedildi. Mehmet Güneş'in, Meryem Altun'a verdiğini iddia ettiği 60 bin liranın tahsili için 15 Haziran 2004 tarihinde Antalya 5'inci İcra Müdürlüğü'ne başvurduğu, ancak senetteki imzanın sahte olduğu, bunun üzerine Mehmet Güneş hakkında Antalya 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde sahte senet düzenlemek suçundan dava açıldığı belirtildi.

İKİNCİ CİNAYET

İddianamede, 11 Şubat 2009 tarihinde ise bir grup avcının ormanlık alanda bir kadın cesedinin başında donmak üzere bir erkek çocuğuyla karşılaştığı, 26 yaşındaki Hanım Kılınç'a ait cesedin yanındaki çocuğun ise oğlu Y. olduğunun tespit edildiği kaydedildi. Yapılan araştırmada, o tarihte belediyede şoför olarak çalışan Mehmet Güneş'in Hanım Kılınç ile ilişkisinin olduğu, sanığın tutuklanıp 1 yıl cezaevinde yattıktan sonra tahliye edildiği belirtildi. Antalya 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanan Mehmet Güneş, suçlamaları kabul etmedi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Dün yine hakim karşısına çıkan Mehmet Güneş, Meryem Altun'un öldürüldüğü gün kendisiyle hiç görüşmediğini savundu. Güneş, Altun'un öldüğünü olaydan 20 gün sonra duyduğunu belirterek, Meryem Altun'un kendisinden 60 bin lira borç aldığını, karşılığında da 2 senet imzaladığını öne sürdü. Senetlerin karşılıksız çıktığını belirten Güneş, "O tarihlerde tarla satmıştım. Meryem Altun da paraya ihtiyacı olduğunu söyleyince tarla satışından elde ettiğim parayı kendisine borç vermiştim" dedi.

Mehmet Güneş, Korkuteli'de İbrahim Etem Sel adlı avukatın ölümüyle ilgili de savcılığın ifadesini aldığını söyledi. Ancak bu olayla ilgili hakkında dava açılmadığını belirten Güneş, Sel'in ölümünden önce kendisini icraya verdiğini söyledi. Mahkemede Mehmet Güneş'in eşi Ayşe Güneş de eşi lehine tanıklık yaptı. "Eşim çok bonkördür. Tanıdığı, bildiği insanlara senet olmadan bile borç verirdi" diyen Ayşe Güneş, Meryem Altun'a da senet karşılığında eşinin borç verdiğini ileri sürdü.

OĞLMU TEŞHİS ETTİ

Mehmet Güneş, Hanım Kılınç'ın ormanlık alanda öldürülmesiyle ilgisi olmadığını da savundu. Güneş, bir televizyon kanalına gönderdiği 'Arkadaş arıyorum' mesajı sonrasında Kılınç'ın kendisini aradığını ifade etti. Bu şekilde tanıştıklarını aktaran Güneş, maktulle ilk olarak hayvanat bahçesinde buluştuğunu anlattı. O tarihte Büyükşehir Belediyesinin raylı sistem inşaatında şoför olarak çalıştığını ve işçilerin kaldığı karavanda Hanım Kılınç ile ilşkiye girdiğini söyleyen Güneş, bütün buluşmalarda Kılınç'ın oğlunu da getirdiğini söyledi. Güneş, olay tarihinde çalıştığı iş yerinden izin aldığını ve av köpekleriyle Akseki'de tek başına ava gittiğini ileri sürdü.

Kılınç'ın öldürüldüğünü karakoldan aranması üzerine öğrendiğini iddia eden Güneş, "Hanım Kılıç'ı ben öldürmedim, maktulün oğlu Yasin'i ormanda terk etmedim, maktulün parası ve takılarını yağmalamadım" diye konuştu.Ancak şu anda 14 yaşında olan Y.K., olay günü annesinin yanındaki kişinin Mehmet Güneş olduğunu mahkemede teşhis etti.

Mahkeme, Meryem Altun ve Hanım Kılınç'ın öldürülmesiyle ilgili Mehmet Güneş'in tutuklanmasına, Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı'na müzekkere yazılıp avukat Ethem Sel'in ölümüyle ilgili soruşturma dosyasının incelenmek üzere istenmesine karar verdi.

- Antalya

Trafikte önü kesilen ve saldırıya uğrayan kadının yardım çığlıkları kameraya yansıdı Trafikte önü kesilen ve saldırıya uğrayan kadının yardım çığlıkları kameraya yansıdı Son dakika haber! Serik'te bir kişi aracında ölü bulundu Son dakika haber! Serik'te bir kişi aracında ölü bulundu 2 günde 3 kez intihar girişiminde bulunan şahıs, bu kez 50 metrelik baz istasyonuna çıktı 2 günde 3 kez intihar girişiminde bulunan şahıs, bu kez 50 metrelik baz istasyonuna çıktı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 2 Kadın Cinayetinin Tutuksuz Sanığı, 12 Yıl Sonra Tutuklandı - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement