2. Poyrazköy Davası... - Son Dakika

2. Poyrazköy Davası...

09.01.2012 12:51
2. Poyrazköy Davası..., System.String[]

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube'de yapılan aramalarda ele geçirildiği ve Poyrazköy davasının devamı niteliğinde olduğu belirtilen belgelere ilişkin açılan davanın 2.duruşması başladı.

Selahattin GÜNDAY İstanbul DHA

Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şube'de yapılan aramalarda ele geçirildiği ve Poyrazköy davasının devamı niteliğinde olduğu belirtilen belgelere ilişkin açılan davanın 2. duruşması başladı. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Koramiral Kadir Sağdıç'ın da aralarında bulunduğu 5'i tutuklu 10 sanık yargılanıyor.

REDDİ HAKİM TALEBİ REDDEDİLDİ

Davanın 23 Ağustos'ta yapılan ilk duruşmasında, avukatlar reddi hakim talebin bulunmuştu. Reddi hakim talebini değerlendiren bir üst mahkeme İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi talebi reddetti.

10 SANIK VAR

Davada 10 sanık yeralıyor . Bu isimler Koramiral Kadir Sağdıç, Albay Ali Türkşen, Albay Hüseyin Hançer, Binbaşı Kemalettin Yakar, Binbaşı Behçet Altıntaş, Binbaşı Mehmet Cem Cağlar, Astsubay Erdinç Yıldız, Astsubay Halil Cura, Başçavuş İsmail Bak ve işçi Tanju Veli Aydın.

-2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİ-

Savcı Hüseyin Aksoy tarafından hazırlanan iddianamede Sanıklar Koramiral Sağdıç, Albay Türkşen, Cura, Hançer ve Bak'ın "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya Türkiye Büyük Millet Meclisinin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek" ile "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyetine Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istenildi. Hançer'in ayrıca "silahlı örgüte üye olmak" suçundan 5 ile 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörüldü. Sanıklar Binbaşı Kemalettin Yakar, Binbaşı Behçet Altıntaş, Binbaşı Mehmet Cem Cağlar, Astsubay Erdinç Yıldız ile işçi Tanju Veli Aydın'ın ise silahlı örgüt üyesi olmak" suçundan 5 ile 10'ar yıl arasında hapis cezasına çarptırılması istendi.

2. Poyrazköy Davası...
2. Poyrazköy Davası...

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 2. Poyrazköy Davası... - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü