2. Sodes İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı Malatya'da Yapılacak - Son Dakika

2. Sodes İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı Malatya'da Yapılacak

07.09.2012 16:20
2. Sodes İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı Malatya'da Yapılacak, System.String[]

Malatya Valisi Vasip Şahin, 2.SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı'nın Malatya'da düzenleneceğini bildirdi.

Malatya Valisi Vasip Şahin, 2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı'nın Malatya'da düzenleneceğini bildirdi.

Vali Şahin, 2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı'nın 30 ilin katılımıyla gerçekleştirileceğini kaydederek, "2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı, 13-14-15 Eylül tarihlerinde Kalkınma Bakanlığı, Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi'nin işbirliğinde Malatya Belediyesi Fuar Alanı'nda yapılacaktır. 13 Eylül Perşembe günü saat 10.00'da Kongre ve Kültür Merkezi'nde Türkiye genelindeki en iyi projelerin ödüllendirilmesi ve paneli gerçekleştirilecek. Saat 14.00'te ise Malatya Belediyesi yanında düzenlenen fuarın açılışı Kalkınma Bakanı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz tarafından yapılacaktır. 30 ilin katılımıyla yapılacak ve 3 gün sürecek olan programda illerin SODES projeleri kapsamında elde ettiği somut çıktılar sergilenecek, il etkinlikleri sunulacak, söyleşiler gerçekleştirilecektir. Fuar alanında ikinci gün saat 10.00'da bisiklet yarışı, üçüncü gün ise saat 17.00'de uçurtma şenliği düzenlenecektir. Halkımızın yoğun ilgisinin olacağını düşündüğümüz SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı 3 gün boyunca saat 10.00-21.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. Bu geniş kapsamlı ve katılımlı programa ev sahipliği yapmaktan duyduğumuz memnuniyeti ve onuru kamuoyunun bilgisine sunarız" dedi.

Etkinliğin Malatya'nın tanıtımı noktasında da önemli bir rol üstelendiğine dikkat çeken Şahin, şunları ifade etti:

"2. SODES İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı'na ilgimizi ne kadar yoğun tutabilirsek, ileriye dönük bu tür faaliyetlerin organizesinde de düzenleyicileri o kadar cesaretlendirmiş olacağız. Bu anlamda fuarı ilimizin tanıtımı açısından da çok önemsiyoruz. Bütün Malatyalıları fuara bekliyoruz."

Şahin, SODES'in amaçlarına da değinerek, "Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Sosyal Destek Programı (SODES) istihdam, sosyal bütünleşme, kültür, sanat ve spor alanlarında göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ve değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara kısa sürede karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir programdır. Yerel düzeyde hazırlanan ve uygulanan SODES projeleri, istihdam edilebilirliği artırmayı, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı; kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki çocuk, genç ve kadınların kendilerini daha iyi ifade etmelerini amaçlamaktadır" ifadelerini kullandı.

Malatya'nın SODES projeleri bakımından başarılı bir il olduğunu vurgulayan Şahin, "2010 yılında ilimizin de dahil edildiği SODES programında ilimiz 90 proje ile kabul edilen proje sayısı bakımından iller arasında birinci olmuştur. 2011 yılında kabul edilen 154 proje ile yeni en fazla proje yürüten il olmuştur. 2012 yılı projelerinde 75 proje ilimizde uygulanmak üzere kabul edilmiş ve 2012 yılında STK'lara en fazla destek veren il olma başarısını göstermiş bulunmaktayız" diye konuştu. - MALATYA

2. Sodes İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı Malatya'da Yapılacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 2. Sodes İyi Örnekler Konferansı ve Fuarı Malatya'da Yapılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi