20 Aylık Bebek, Kalbindeki Fazla Damardan Ameliyatsız Kurtuldu - Son Dakika

20 Aylık Bebek, Kalbindeki Fazla Damardan Ameliyatsız Kurtuldu

19.01.2012 11:23
20 Aylık Bebek, Kalbindeki Fazla Damardan Ameliyatsız Kurtuldu, System.String[]

Bursa'da, kalbindeki fazla damardan dolayı kan dolaşımında sorun olan 20 aylık bebek, ameliyatsız tedavi ile sağlığına kavuştu.

Bursa'da, kalbindeki fazla damardan dolayı kan dolaşımında sorun olan 20 aylık bebek, ameliyatsız tedavi ile sağlığına kavuştu.

Kilo alamama sorunu ve kalbinde üfürüm duyulması nedeniyle çocuk kardiyoloji kliniğine götürülen 20 aylık İrem Üzmez'e yapılan tetkik ve tahlillerin ardından, kan dolaşımını bozan fazla damarın varlığı tespit edildi. Yapılan işlemin ardından fazla olan damar anjiyo eşliğinde vasküler plug (damar tıkayıcı) ile kapatılıp kan dolaşımı normal hale getirildi.

Çocuk kardiyolojisi uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kösecik, "Küçük İrem'in rahatsızlığının aslında kan dolaşımını bozan fazladan damardan kaynaklandığını ailesine ilettik. Açık ameliyatta risk çok yüksek olduğundan dolayı kasık bölgesinde özel aletler ile girilerek fazla olan damarı özel bir damar tıkayıcı malzeme ile tıkayıp kan dolaşımını normal haline getirdik. Bu yöntemin en önemli avantajı hastayı ertesi gün taburcu edebilmemizdir" diye konuştu.

Hastane Başhekimi Op. Dr. Ömer Kurt ise, çocuk kardiyolojisi ve multislice BT anjiyonun sadece Bursa'da değil Güney Marmara'da ciddi bir şekilde eksikliğinin hissedildiğini belirtti.

İrem Üzmez'in annesi Nurten Üzmez ise, "20 aylık bebeğim İrem'e kapalı ameliyat yapılacağı söylendiğinde çok korkmuştum. Ertesi gün taburcu olduk, çok sevinçliyim. Başta doktor Mustafa Bey'e ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. - BURSA

20 Aylık Bebek, Kalbindeki Fazla Damardan Ameliyatsız Kurtuldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 20 Aylık Bebek, Kalbindeki Fazla Damardan Ameliyatsız Kurtuldu - Son Dakika


Son Dakika

ABD'de seçime günler kala Trump destekçileriyle karşıtları arasında kavga çıktı Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan işgalinden kurtarıldı Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor