200 kahraman sağlık çalışanının iftarı Ramazan boyunca Kızılay'dan - Son Dakika

200 kahraman sağlık çalışanının iftarı Ramazan boyunca Kızılay'dan

Adana Kızılay Başkanlığı, yeni tip korona virüs nedeniyle evine gidemediği için yurt ve otellerde kalan 200 sağlık çalışanına Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur ikramında bulundu.

200 kahraman sağlık çalışanının iftarı Ramazan boyunca Kızılay'dan, System.String[]

Adana Kızılay Başkanlığı, yeni tip korona virüs nedeniyle evine gidemediği için yurt ve otellerde kalan 200 sağlık çalışanına Ramazan ayı boyunca iftar ve sahur ikramında bulundu.


Yeni tip korona virüsün Türkiye'yi de etkisi altına almasından sonra bir çok doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanı, ailesine ve yakınlarına virüs bulaştırma ihtimaline karşı tedbir olarak evine gitmiyor. Devlet de sağlık çalışanlarına yurt, misafirhane ve otellerde konaklama imkanı sundu. Adana Kızılay Başkanlığı ise Ramazan ayında iftarlık ve sahurlukları sağlık çalışanlarına da dağıtma kararı aldı. Kızılay, Ramazan ayı boyunca bin muhtaç vatandaşın yanı sıra yurt ve misafirhanelerde kalan 200 sağlık çalışanına da iftar ve sahurda yemek verdi.


Kızılay Adana Başkanı ve Kızılay Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, pandemi süreçlerinde sağlık kahramanlarının olduğunu hatırlatarak, "Evine barkına gidemeyen ve dolayısıyla devletimizin misafirhanelerinde kalan kıymetli doktorlarımız ile sağlık çalışanlarımız var. Bizim kadim kültürümüzün kodlarında ikram etme ve paylaşma var. Bizler kadim medeniyetimizden aldığımız görgü ve terbiyeyle bütün imkanlarımızla bu ihtiyacı olan kardeşlerimizle paylaşmayı düşündük. Yurtlarda kalan sağlık çalışanlarımızın hem iftarını hem de sahurunu düzenli bir şekilde götürerek onlara ikram etmiş oluyoruz. Pandemi hastanesi ve yurtlarda kalan 200 civarında sağlık çalışanlarımız var. Bunun dışında yoksul ve dar gelirli ailelere de 1000 kişiye ulaşacak şekilde yemek ikramımız oluyor. Daha önce Kızılay olarak açık havada 15 bin kişiye iftarlar verirdik ama böyle bir imtihan sürecinden geçiyoruz o yüzden artık hazırlayıp evlere götürüyoruz" dedi.


Virüs, Türkiye'yi etkisi altına aldıktan sonra atanan sağlık çalışanı Mustafa Avcı ise, "Biz Adana'ya yeni atanan personelleriz. Bu dönemde konaklama imkanımız olmadığından dolayı sağ olsunlar devlet büyüklerimiz bu yurtta geçici olarak kalmamızı sağladılar. Bu sıkıntılı dönemleri ülkece atlatmak üzere bizler de burada bekliyoruz ve görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Burada imkanlarımız kısıtlı. Dışarıdan yemek söylemek gibi bir şansımız olmuyor o yüzden bu sıcak iftarlıkları hazırlayan Kızılay'a teşekkür ederiz bu bizim için çok büyük bir velinimet" diye konuştu.


Öte yandan Kızılay, sağlık çalışanlarının yanı sıra Ramazan boyunca Adana'da bin muhtaç aileye de iftar ve sahurda yemek dağıtımı yaptı - ADANA


Son Dakika

62 yaşındaki Sharon Stone, havuz önünde kasklı ve bikinili poz verdi Survivor bayram özel çekimlerine davet edilmeyen Demet Akalın, Acun Ilıcalı'ya resti çekti: Daha da izlemem Mayoyla parka giden Serel Yereli'nin cüretkar pozları takipçilerini ikiye böldü 9 çocuğuna bayram harçlığı veren İzzet Yıldızhan, dakikalar içinde binlerce lirasından oldu Ünlü model, kilo eleştirilerine ateşli pozuyla cevap verdi "Sonumun Bergen gibi olmasını istemiyorum" diyen Yeliz Yeşilmen'den yeni paylaşım Şahan Gökbakar, kızına olmayan terlikleri çocuklara hediye ederek herkese örnek oldu Şeyma Subaşı, kendisini övdüğü paylaşımı kısa sürede yayından kaldırdı Kalça estetiği yaptıran Linet, mini şortuyla poz verdi Instagram'da canlı yayın açan Acun Ilıcalı, yayını kapatamayınca Mert Öcal'la olan konuşmaları duyuldu İrem Derici'den sanat camiasını kızdıracak sözler: 10 milyon TL param olsa şarkıcılığı bırakırım Survivor 2020'de ünlü isimlerin yarıştığı Anlat Bakalım'da kazanan belli oldu Haluk Levent, Kaş'ta yanan 25 dönümlük alanı ağaçlandırmak için çalışmalara başladı 56 yaşındaki Hülya Avşar, Instagram hesabından bornozlu pozunu paylaştı Acun Ilıcalı, Instagram canlı yayınında 3 milyon izleyiciye ulaşarak dünya rekorunu kırdı