200 Milyon Kişi Uyuşturucu Kullanıyor - Son Dakika

200 Milyon Kişi Uyuşturucu Kullanıyor

05.01.2012 23:24
200 Milyon Kişi Uyuşturucu Kullanıyor, System.String[]

Dünyada yaklaşık 200 milyon uyuşturucu madde kullanıcısı bulunduğu tahmin ediliyor.

Dünyada yaklaşık 200 milyon uyuşturucu madde kullanıcısı bulunduğu tahmin ediliyor.

Avustralya'da yapılan ve İngiliz tıp dergisi The Lancet'te yayımlanan araştırmaya göre, 15 ila 64 yaşındaki 20 kişiden biri uyuşturucu madde kullanıcısı. Tahminlere göre, esrar kullananların sayısı 125 ila 203 milyon, amfetamin kullananların sayısı 14 ila 56 milyon, kokain kullananların sayısı 14 ila 21 milyon ve eroin ile morfin kullananların sayısı ise 12 ila 21 milyon.

Araştırmacılar, esrar kullanımının pek az ölüme sebebiyet verdiğinin altını çizerek, esrarın en zararlı etkisinin bağımlılık, psikotik ve ruhsal bozukluklara yol açabilmesi olduğunu kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) son verilerine göre de 2004 yılında sadışı uyuşturucu madde kullanımından 250 bin kişi ölürken, alkolden 2,25 milyon kişi ve sigaradan 5,1 milyon kişi hayatını kaybetti.

Ekstazi, LSD ve aşırı ilaç ile anabolik stereoid kullanımı araştırmaya dahil edilmedi. - PARİS

200 Milyon Kişi Uyuşturucu Kullanıyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya 200 Milyon Kişi Uyuşturucu Kullanıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Giresunspor, yenik duruma düştüğü maçta Adanaspor'u 4-3 mağlup etti Şarkıcı Ebru Polat, evine gelen elektrik ve doğal gaz faturasına veryansın etti Rus medyası Türk SİHA'larını konuşuyor: Rusya SİHA savaşına hazır değil 4 el ateş ettiği ablasını öldürüp soğukkanlılıkla anlattı: Namusumuza leke getirdi Akılalmaz plan! İlişkilerini başkalarına anlatan eski sevgilisini günlük kiralık eve çağırıp öldürmüş Dağlık Karabağ'da 112 ton altını kaptırmak istemeyen Rus şirket bölgeye silah ve asker yığıyor