2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da - Son Dakika

2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da

15.10.2014 06:47
2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da, System.String[]

13 - 27 Eylül tarihleri arasında Antalya Expo Center'da yapılacak olan şampiyona aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için eleme niteliği taşıyacak.

Antalya Expo Center'da gerçekleşecek olan 2010 Dünya Halter Şampiyonası'na hazırlanan Milli Takımımız madalyadan emin. Dünya rekoru ve madalya konusunda iddialı konuşan Halter Federasyonu Asbaşkanı Zeki Türkeş, "Bu organizasyona 100 ülkenin katılmasını bekliyoruz" dedi. Erkek milli takımı hazırlıklarını Isparta'da sürdürürken, kadınlar ise şampiyona için Konya'da antrenman yapıyor. Türkeş, kadınlarda Sibel Özkan ve Nurcan Taylan'dan madalyanın yanı sıra dünya rekoru bekledikleri de ekledi. Erkeklerde, Erol Bilgin, Mete Binay ve İzzet İnce'nin de madalya şanslarının yüksek olduğunu dile getiren Türkeş, sakatlık yaşamadıkları takdirde madalya sıralamasında da ilk üçe girebileceklerini söyledi.

Dünya Halter Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım'ın kadrosu şöyle:

Erkekler: Gökhan Kılıç (56 kilo), Bünyamin Sezer, Erol Bilgin (62 kilo), Mete Binay (69 kilo), Samet Keleş (77 kilo), İzzet İnce (85 kilo), Semih Yağcı (77 kilo), Hakan Yılmaz (+105 kilo)

Kadınlar: Nurcan Taylan, Sibel Özkan (48 kilo), Aylin Daşdemir (53 kilo), Sibel Şimşek (63 kilo), Bedia Tunadağ (58 kilo), Hatice Yılmaz (69 kilo), Ümmühan Uçar (+70 kilo)

2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da

- Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor 2010 Dünya Halter Şampiyonası Antalya'da - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak