"2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" Paneli - Son Dakika

"2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" Paneli

03.01.2012 11:40

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 5 Ocak Perşembe günü düzenlenen "2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" konulu panele katılacak.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı ve Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından 5 Ocak Perşembe günü düzenlenen "2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler" konulu panele katılacak.

Orhangazi TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, gerek Avrupa Birliği'nin içine düştüğü borç sarmalı, gerek ABD kaynaklı ekonomik sorunlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da yaşanan Arap Baharı ile siyasi problemler yüzünden dünya ekonomilerini 2012 yılında çok daha zorlu süreçlerin beklediği belirtildi.

IMF'nin, Dünya Ekonomisinin Görünümü raporunda 2012'de büyümenin yüzde 3,5-4 seviyelerinde olacağının tahmin edildiği kaydedilen açıklamada, "Avro bölgesindeki büyümenin ise 2012'de yüzde 1,1'e ineceğini tahmin ediliyor" denildi.

2012'de diğer ülke ekonomilerinin daralması nedeniyle talep düşüşüne bağlı olarak Türkiye ekonomisinde de daralma yaşanacağının çeşitli kaynaklardan elde edilen verilerde de görülebildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle Türkiye'nin 2012 yılı büyümesine ilişkin, IMF kaynaklarına göre yüzde 2,5, Avrupa Komisyonu verilerine göre yüzde 3 ve hükümet verilerine göre yüzde 4'lük büyüme beklenti tahminleri yapılmaktadır. Bu verilere göre 2012 yılı, planlamalarını, üretimlerini ve harcamalarını yaparken hepimizin daha dikkatli olması gereken, bir yıl olacak. Bu nedenle düzenlediğimiz ekonomi paneli üyelerimiz için çok büyük önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ın değerli katılımlarıyla, Dünya Gazetesi ekonomi yazarı Rüştü Bozkurt'un moderatörlüğünde gerçekleştireceğimiz panelimize tüm üyelerimiz davetlidir."

- BURSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '2011 Değerlendirmesi ve 2012 Yılında Ekonomiden Beklentiler' Paneli - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali 00:28 Arka Sokaklar'ın Pınar'ı İstanbul'u terk edip, çocuk sahibi oldu! İşte son hali Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından 00:01 Türkiye'nin AB'den destek talebinin ardından "Help Turkey" etiketiyle 2 milyona yakın tweet atıldı Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar 23:17 Türkiye, yangınlara karşı AB'den yardım talep etti! 3 uçak yolluyorlar
Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu 22:59 Manavgat'ta hareketli gece! Otel bölgesinde yeniden yangın başlayınca silahını alan ormanın içine koştu Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü 21:56 Arkadaşlarıyla pikniğe giden genç kadın kazara vurularak öldü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement