2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı - Son Dakika

2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı

01.01.2012 15:50
2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı, System.String[]

Türkiye Yazarlar Birliği, 2011'in yazar, fikir adamı ve sanatçılarını belirledi.

Türkiye Yazarlar Birliği, 2011'in yazar, fikir adamı ve sanatçılarını belirledi.

Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı İbrahim Ulvi Yavuz, düzenlediği basın toplantısı ile 2011 yılında ödüle lâyık görülen yılın yazar, fikir adamı ve sanatçılarını açıkladı. Ödüllerin tam bir hakkaniyet ve liyakat esasına göre değerlendirilerek tespit edildiğini belirten Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Yavuz, ödül sahiplerine ileri bir tarihte belgelerinin takdim edileceğini söyledi.

Türkiye Yazarlar Birliği 2011 yılı yılın yazar, fikir adamı ve sanatçıları şöyle: "Mukadder Gemici 'Asla Pes Etme' kitabıyla hikâyede, Arif Ay 'Şiirimin Şehirleri' kitabıyla şiirde, Güray Süngü 'Kış Bahçesi' kitabıyla romanda, Reşit Güngör 'Kalkan Güzün Son Konuğu' kitabıyla denemede, İhsan Fazlıoğlu 'Aşk İmiş Her Ne Var Âlem'de kitabıyla fikirde, Ahmet Özcan 'Türkiye'de Popüler Tarihçilik' adlı kitabıyla araştırmada, Fatih M. Şeker 'Selçuklu Türklerinin İslâm Tasavvuru' kitabıyla incelemede, Necip Tosun 'Modern Öykü Kuramı' kitabıyla edebi tenkitte, Ülkü Özel Akagündüz 'Dost Şehirler Âşina Yüzler' kitabıyla gezide, Fatih Yeşil 'Aydınlanma Çağında Bir Osmanlı Kâtibi Ebubekir Râtib Efendi (1750 – 1799)' kitabıyla biyografide, Bülent Ata 'Atlar Geliyor' kitabıyla çocuk edebiyatında ödüllendirildi.

Nasuhi Güngör (Star Gazetesi) basın fikirde, Salih Tuna (Yeni Şafak Gazetesi) basın fıkrada, Gülcan Tezcan (Star Gazetesi) basın röportajda ödüle değer bulundu. Dergi yayıncılığında Aksiyon, elektronik yayıncılıkta 'dünyabizim' internet sitesi, TV kültür programında 'Derkenar' programı ile TRT, sinemada 'Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi' filmiyle yönetmen Onur Ünlü ödüllendirildi.

Halk kültüründe halk kültürü çalışmalarına katkıları dolayısıyla Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, kamu yayıncılığında TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, özel yayıncılıkta Profil Yayınlarına kültür hayatına yaptıkları katkılar dolayısıyla ödüllendirildi. Ayrıca Ahmed Hatiboğlu Beste Külliyâtı kitabıyla Türkiye Diyanet Vakfı'na yayıncılık özel ödülü verildi.

Türk müziği alanında Ertuğrul Erkişi 'Safahattan Şarkılar' albümü ile, şehir kitaplarında 'Aynalı Kavak' yazılarıyla Fahri Tuna, TV dizisi dalında 'Yamak Ahmet' yapımı ile TRT ve radyo programı dalında Seyr FM'de 'Yaşayan Hatıralar' programıyla Mahmut Bıyıklı 2011 yılı çalışmaları dolayısıyla ödüllendirildi.

Ayrıca her yıl geleneksel olarak verilen Kültür Bilim ve Sanat hayatına verdikleri eserler ile hizmet etmiş kişilere verilen Üstün Hizmet Ödülleri bu yıl Nuri Pakdil, Prof. Dr. Süleyman Uludağ ve Prof. Dr. Ahmet Yaşar Ocak'a verildi.

2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı
2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat 2011'in Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Açıklandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici ABD'li model Kendall Jenner, bikinili pozlarını paylaştı Son Dakika: İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, FETÖ sözleri nedeniyle disipline sevk edildi Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı