2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri - Son Dakika

2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri

05.01.2012 12:52
2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri, System.String[]

Birinci derece deprem bölgesi üzerinde bulunan Denizli'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idareci, öğretmen ve öğrencilerin bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Birinci derece deprem bölgesi üzerinde bulunan Denizli'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından idareci, öğretmen ve öğrencilerin bilgilendirilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Okul idarecileri vee Sivil Savunma Kulübü öğretmenlerine yönelik 2012 yılı Afet ve Acil Durumlara Hazırlık Uygulamaları Seminerleri, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde başladı. Seminerlerinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, dünyada ve Türkiye'de sürekli deprem ve diğer afetlerin her zaman olduğunu belirterek, yaşamın her alanında sivil savunmanın önemli olduğunu söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur' sözünü hatırlatan Oğuz, "Doğal afetler ve depremlere karşı bilgili ve bilinçli olmakla birlikte önlem almak çok önemli. İnsanları depremin değil, çürük binaların öldürdüğünü, hayatımızı olumsuz etkileyen tüm olaylara karşı da mal ve can kaybını en aza indirmek amacıyla önlem ve tedbir almanın çok önemli olduğunu, aksi takdirde faturanın çok ağır ödendiğini unutmamak gerekir" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Cüce tarafından verilen seminerde, okul, kurum ve kuruluşlarında sivil savunma, afet, acil durum, seferberlik ve savaş hali hazırlıkları, kriz halleri, kriz hallerinde uygulanacak alarm tedbirleri, yangın ve koruyucu güvenlik hizmetlerinin bir bütünlük içerisinde düzenli ve etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla, görevlerin yerine getirilmesi ve sorumluluklar hususlarında personelin aydınlatılması konularında bilgi verildi.

Eğitim seminerlerinin, Mahalli Hizmetiçi Eğitim Programları dahilinde tüm idareci, sivil savunma kulübü öğretmenleri ve diğer personele yönelik devam edileceği belirtildi. - DENİZLİ

2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri
2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel 2012 Afet ve Acil Durum Hazırlık Uygulamaları Seminerleri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Deniz Türüç'ün Leipzig maçındaki performansı taraftarı ikiye böldü Çoban uyuya kalınca kurtlar sürüye saldırdı: 30 koyun telef, 50'si kayıp İstanbul, Şampiyonlar Ligi'ne dört farklı takım gönderen ilk şehir oldu Ukraynalı turistlerin kayalıklardaki tehlikeli eğlencesi, görenleri hayrete düşürdü Ermenistan'a cepheyi dar eden SİHA'lar, Azerbaycan halkının gündemi oldu: Ele geçirilen köylere "Bayraktar" adı verilsin Fransa İçişleri Bakanı: Hz. Muhammed'e yönelik hakaret içerikli karikatürler ülkede yayımlanabilir, derslerde gösterilebilir Nijerya'da silahlı kişilerin bastığı iki cezaevinden 2 bine yakın mahkum kaçtı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti