2012'de Profesyonel Fotoğraf Makinelerine Rağbet Arttı - Son Dakika

2012'de Profesyonel Fotoğraf Makinelerine Rağbet Arttı

27.11.2012 11:18
2012'de Profesyonel Fotoğraf Makinelerine Rağbet Arttı, System.String[]

DSLR fotoğraf makinesi satışları Türkiye pazarında 2011'e göre %79 oranında büyüme kaydetti.

DSLR tipi fotoğraf makinelerinin satışları %79 arttı. Compact tip fotoğraf makinesi satışları ise %11 oranında düştü.

Gold Teknoloji Marketleri ise fotoğraf tutkunlarının favori adresi oldu. DSLR satışlarını 3'e katlayan Gold Teknoloji Marketleri, %230 ile sektörün üzerinde büyüme elde etti.

Gold müşterileri ağırlıklı olarak giriş seviyesi DSLR (objektifi değiştirilebilen) fotoğraf makinelerini tercih ederken satışlarda Canon ve Nikon en büyük paya sahip oldu. Canon'un en çok satan modelleri 600D, 1100D ve 550D olurken, Nikon'un D5100, D3100 ve D90 modelleri ilgi gördü.

Gold Teknoloji Marketleri Pazarlama Müdürü Kılınç Orhan Erdemir günümüzde fotoğraf makinelerinin %65'inin teknoloji marketlerinden alındığını belirterek şunları söyledi: "Dijital SLR teknolojisinin hızla gelişmesi ve her seviyede kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verecek ürünlerin çıkması, amatör fotoğrafçılığa olan ilginin hızla artmasını sağladı. Bu noktada fotoğraf tutkunlarının mutlaka uğradığı bir nokta olduk. Özellikle DSLR tipi fotoğraf makinelerinde %230 büyümeyle pazarın üzerinde bir artış oranı yakaladık. Buna ek olarak compact tip fotoğraf makinelerinin Türkiye pazarında satışları geçtiğimiz yıla göre %11 gerilerken, biz bu alanda da %51 büyüme elde ettik. Müşterilerimize en yeni ürünleri hesaplı fiyat ve avantajlı ödeme seçenekleriyle sunmayı sürdüreceğiz."

Piyasadaki en hesaplı fiyatları sunan Gold Teknoloji Marketleri, avantajlı ödeme seçenekleriyle de tüketicilerin beğenisini topluyor. Kasım ayında Bonus kartlarıyla alışveriş yapanlar, tüm ürünlerde "şimdi al, Mart'ta 12 taksitle ödemeye başla" kampanyasından faydalanıyor.

2012'de Profesyonel Fotoğraf Makinelerine Rağbet Arttı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2012'de Profesyonel Fotoğraf Makinelerine Rağbet Arttı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Senato, Trump'ın Yüksek Mahkeme yargıcı adayı Amy Coney Barrett'i onayladı Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 2 ay daha uzatıldı Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı