2012 Londra Paralimpik Oyunları - Son Dakika

2012 Londra Paralimpik Oyunları

08.09.2012 17:11
2012 Londra Paralimpik Oyunları, System.String[]

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda elde edilen derecelere ilişkin, "Bu başarılar, Türk sporu adına bir devrimdir" değerlendirmesini yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda elde edilen derecelere ilişkin, "Bu başarılar, Türk sporu adına bir devrimdir" değerlendirmesini yaptı.

Bakan Suat Kılıç, Türkiye'nin 1 altın, 5 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 10 madalyayla tamamladığı oyunlara yönelik yaptığı yazılı açıklamada, "Skora değil sporcuya bakıyoruz. Paralimpik sporcularımız mucizelere imza atıyor. Başarı, hepimizin. Herkes itiraf etsin, Türkiye 'paralimpik' kavramının varlığını Londra 2012 ile fark etti" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, açıklamasında şunları kaydetti:

"Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı ve Görme Engelli Golbol Milli Takımı'nın varlığı Londra'da fark edildi. Halterci Nazmiye, judocu Duygu Çete ve Nazan Akın, atıcı Korhan Yamaç, okçu Doğan Hancı, masa tenisçi Neslihan Kavas Londra'da fark edildi. Londra 2012 öncesi ve sonrasında oluşturduğumuz heyecan sayesinde hayal ötesi bir milli heyecan oluştu. A Milli Basketbol Takımı hangi heyecanı uyandırdıysa Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız da aynı heyecanı uyandırdı. Bu bir devrimdir, tarihi bir başarıdır. 2008 Pekin Paralimpik Oyunları'nda 2 olan madalya sayımızın 10'a çıkmasından daha öte bir anlamı vardır."

Muhabir: Musa Samur

Yayıncı: Hüseyin Doğru - ANKARA

2012 Londra Paralimpik Oyunları

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor 2012 Londra Paralimpik Oyunları - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Hollanda Özgürlük Partisi Başkanı Geert Wilders'tan skandal karikatür paylaşımı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "terörist" dedi Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Erkek kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın azmettiricisi Orhan Vatansever'in ifadesi ortaya çıktı TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama