Son Dakika Haberleri: Ehliyeti Olmayan Vatandaşa 14 Yıl Önce 508 Lira Trafik Cezası Kesilmiş

Ehliyeti Olmayan Vatandaşa 14 Yıl Önce 508 Lira Trafik Cezası Kesilmiş

7 ay önce

Kahramanmaraş'ta, aracı ve ehliyeti bulunmayan vatandaş, 2004 yılında adına İstanbul'da trafik cezası kesildiğini söyledi. İstanbul'a ayak basmadığını belirten talihsiz vatandaş, kendisine kesilen cezanın silinmesini istiyor.

Kahramanmaraş'ta yaşayan Çetinkaya, 2013 yılında borç yapılandırması için vergi dairesine gittiğinde 2004 yılından adına 508 TL trafik cezası kesildiğini öğrendi.Ehliyeti olmadığı için otomobilinin dahi olmadığını belirten Çetinkaya, İstanbul'da 2004 yılında kamyonete ceza kesildiğini ve daha İstanbul'a ayak basmadığını söyledi.

"OTOMOBİLİM DE YOK EHLİYETİM DE YOK, CEZANIN İPTALİNİ İSTİYORUM"

Tüm yetkili mercilere başvuru yapmasına rağmen ceza tutarının 5 yıldır karşısına çıktığını kaydeden Çetinkaya, "Kahramanmaraş'ta vergi dairesine 2013 yılında farklı bir borçtan dolayı yapılandırma için gittiğimde, karşıma bir borç çıktı. Baktık ki otomobil 34 plakalı ve benim ilgimin olmadığını söyledim. 2012 model kapalı kasa kamyona çıkıyor. Vergi dairesinden aldığımız bilgide 2004 yılında ceza yenildiği gösteriyor. Her defasında bana yazı geliyor borcumun olduğu konusunda. Yani 2004 yılında benim üzerime 508 lira trafik ceza borcum olduğu söyleniyor ve 5 yıldır karşıma çıkıyor. Benim otomobilim de yok ehliyetim de yok. Benim üzerime olmayan araç için yazılan cezanın iptalini istiyorum. Ya da ben bu cezayı öderim aracımı da isterim neredeyse" diye konuştu.


YORUMLAR


Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Eşini 88 Bıçak Darbesiyle Öldüren Sanık: Birliktelik Görüntülerimizi Sevgilisine Gönderdi

Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu