2012 Yılı Bursiyerleri Belli Oldu - Son Dakika

2012 Yılı Bursiyerleri Belli Oldu

2012 Yılı Bursiyerleri Belli Oldu
Son Güncelleme: 02.01.2012 11:22

Enstitü 2012 yılında 2 Doktora öğrencisi ile 3 Yüksek Lisans öğrencisinin tez çalışmalarını burs ile destekleyecek.

Kuruluş amacı doğrultusunda ilk burslarını geçtiğimiz yıl veren Bersay İletişim Enstitüsü'nün 2012 Yılı Burslarını almaya hak kazanan yüksek lisans ve doktora öğrencileri belli oldu.

Türkiye'nin ilk özel iletişim enstitüsü olan Bersay İletişim Enstitüsü, gerçekleştirdiği eğitim ve kültürel etkinliklerden elde ettiği kârını, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere burs olarak vermeyi sürdürüyor. İlk kez geçtiğimiz yıl verilmeye başlanan burslardan yerli ve yabancı toplam 12 öğrenci yararlanmıştı.

Yurt içinden ikisi Doktora ve dördü Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere toplam altı öğrenciye burs veren Enstitü, düşük gelir düzeyine sahip altı ülkeden birer doktora öğrencisi olmak üzere toplan 6 öğrenciye de burs desteği sağlamıştı. Enstitü bu yıl da yaptığı değerlendirme sonucunda, Özlem Erkmen ve Selin Bitirim'in Doktora, Aydın Çam, Ceyhun Bayraktar ve Hatice Özgiden'in de Yüksek Lisans tez çalışmalarını aylık 400 TL ile destekleme kararı aldı.

Enstitü, burs vereceği adayları şu temel kriterlere göre belirliyor:

Adayın iletişim alanında Yüksek Lisans ya da Doktora Tez Aşamasında olması,

Tez konusunu net bir biçimde belirlemiş ve çerçevesini çizmiş olması,

Niyet mektubunda, hazırlayacağı tezi tüm yönleriyle ortaya koymuş, teze ilişkin amaç, hedef ve süreçlerini etkili bir biçimde ifade etmiş olması,

Tez konusunun, iletişim alanına bilimsel anlamda ve pratiğe yönelik değer kazandırıcı bir konuda ve içerikte hazırlıyor olması,

İstenen tüm belgeleri eksiksiz bir biçimde hazırlamış olması,

Lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora ders başarı ortalamalarının yüksek olması.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2012 Yılı Bursiyerleri Belli Oldu - Son Dakika


Advertisement