Son Dakika Son Dakika Son Dakika
2012 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

2012 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Beylikdüzü Belediyesi'nin 2012 yılının ilk meclis toplantısı Belediye Meclis Salonu'nda yapıldı.

02.01.2012 - 19:24,  Güncelleme: 19:26

Beylikdüzü Belediyesi 2012 yılının ilk olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Yusuf Uzun yönetiminde gerçekleştirildi. Başkan Uzun tarafından tüm katılımcıların yeni yılı kutlanmasıyla başlayan meclis toplantısında Denetim Komisyonu Üyeleri'nin seçimi de yapıldı.

Meclis gündemine Yazı İşleri Müdürlüğü tarafından getirilen Meclis 2012 çalışma takvimi ve tatil ayı görüşülmesi Meclis Başkanı'nın belirleyeceği günler olarak kararlaştırıldı. Denetim Komisyon Üyeliği için yapılan gizli oylamada komisyon üyeliklerine Ömer Şatır, Cem Aslıoğlu, İsmail Yalçın, Halim Yıldırım ve Cevat Güleç seçildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün meclise sunmuş olduğu Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne dönüştürülmesi, Norm Kadro, geçici işçi vizesi gündemleri oy birliği ile kabul edilirken, sözleşmeli personel istihdamı gündemi oy çokluğu ile meclis tarafından kabul edildi.

727 Ada 1-2-3 parsellere ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı ile ilgili yapılan itirazlar, Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 1 adet araç ihtiyacı karşılanması ve 2012 yılı için haftalık 50 litre yakıt verilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı'nın 2012 yılı için 1'er adet binek araç ihtiyacının karşılanması gündemleri, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Teftiş Kurulu Müdürlüğü tarafından çalışma yönetmeliği gündeminin Hukuk Komisyonu'na, Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi'nin ise Tarife Komisyonu'na gönderilmesine oy birliği ile karar verildi.

Ocak Ayı Meclisi'nin diğer gündem maddelerinin ise Cuma günü saat 14.00'te yapılacak olan 2. Oturum'da görüşülmesine karar verilerek, meclis oturumu sonlandırıldı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 2012 Yılının İlk Meclis Toplantısı Yapıldı - Son Dakika


Advertisement