2013 Bütçesine Onay - Son Dakika

2013 Bütçesine Onay

27.11.2012 07:45
2013 Bütçesine Onay, System.String[]

2013 bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu`nda kabul edildi

2013 bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonu'nda yaklaşık bir aydır süren 2013 yılı bütçe maratonu sona erdi.

30 Ekim tarihinde, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sunumuyla başlayan 2013 yılı bütçe görüşmelerinin son gün oturumu yaklaşık 10 saat sürdü.

Milletvekillerinin soru ve eleştirilerine cevap veren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni gelir vergisi kanun tasarısına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Şimşek, tasarıyla enerji tasarrufu sağlayıcı harcamaların teşvik edildiğini belirtti. Şimşek, konutta yapılacak yalıtım ve güçlendirme harcamalarının ev sahibinin gelir vergisinden düşüleceğini açıkladı.

Şimşek Kiraya verilen gayrimenkul için yapılan ısı yalıtımı, izolasyon, enerji tasarrufu ve depreme karşı dayanıklılığı arttırmaya yönelik harcamalar beyan edilen gelirden indirilecektir dedi.

Şimşek, gayrimenkul yatırım ortaklıklarına ilişkin kazanç istisnası ve bunun istismarını engellemeye yönelik bir düzenlemeyi planladıklarını da vurguladı.

Kamu İhale Kanunu ile ilgili eleştirilere de cevap veren Şimşek, kanunla ilgili istisnaları doğru bulmadığını belirtti, mevzuatın Avrupa Birliği mevzuatına uygun hale gelmesinden yana olduğunu vurguladı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen tasarıya göre, Türkiye'nin 2013 yılı bütçe giderleri 444 milyar TL, bütçe gelirleri 410 milyar TL, bütçe açığı ise 33 milyar TL olarak öngörüldü.

2013 Bütçesine Onay

- Kaynak: Milliyet.com.tr

Son Dakika Finans 2013 Bütçesine Onay - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti Vakalardaki vahim artış sonrası Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: İlave tedbirler gündemde değil Real Madrid, evinde Shakhtar Donetsk'e 3-2 mağlup oldu Masumlar Apartmanı'nın "Han"ı Birkan Sokullu'nun eski eşinin ünlü oyuncu olduğu ortaya çıktı Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret