"2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası"Na Doğru - Son Dakika

"2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası"Na Doğru

18.01.2012 15:20

"2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası"nı düzenlemeye aday olan Adana'ya incelemelerde bulunmak üzere gelen Dünya Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Maureen Orchard ve Avrupa Bedensel Engelliler Basketbol...

"2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası"nı düzenlemeye aday olan Adana'ya incelemelerde bulunmak üzere gelen Dünya Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Maureen Orchard ve Avrupa Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berteling'in ülkelerine döndüğü bildirildi.

Maureen Orchard ve Jan Berteling'i makamında kabul eden Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, gelecek yıl yapılacak olan şampiyonaya Adana'da ev sahipliği yapmaktan mutlu olacaklarını bildirdi.

Sporun geniş kitlelere yayılması, engelli engelsiz herkesin spor yapması gerektiğini bildiren Coş, "Engelli sporcularımız, sporun engel tanımadığını göstererek, bütün insanlara örnek olmaktadır. Bu nedenle Adana olarak engelli sporcularımızın yer aldığı organizasyonlara, ev sahipliği yapmaya ve her türlü desteği vermeye hazırız. Adana'nın bu konuda tecrübesi de var' dedi.

Maureen Orchard ise Türkiye'nin çok güzel bir ülke, Adana'nın da çok güzel bir kent olduğunu vurgulayarak, Adana'dan olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını, kentte engellilerle ilgili güzel çalışmaların olduğunu ve verecekleri kararda bunun da etkili olacağını kaydetti.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya da Adana'nın Avrupa organizasyonlarında başarısının kanıtlandığını, Dünya Şampiyonası'nın Adana'da yapılması için her türlü çalışmayı yapmaya hazır olduklarını belirterek, "Dünya şampiyonası Adana'nın tanıtımı için de bir fırsat olacak. Bu organizasyona tüm Adana'nın sahip çıkacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Maureen Orchard ve Jan Berteling temas ve incelemelerinin ardından ülkelerine döndü.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel '2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'Na Doğru - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu Ayrıldığı nişanlısı, Büşra ile annesini öldürdü Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü