2013'te Yaprak Dökümü Yaşandı - Son Dakika

2013'te Yaprak Dökümü Yaşandı

26.12.2013 12:02
2013'te Yaprak Dökümü Yaşandı, System.String[]

Sanat, sinema, medya ve bilime uzun yıllar emek veren, Türkiye'nin önemli değerleri bu yıl hayata veda etti Gazeteciliğin duayenlerinden Mehmet Ali Birand'ın ölümüyle başlayan "yaprak dökümü yılı", gazeteci Savaş Ay, yazar Turgut Özakman, oyuncular Tuncel Kurtiz, Nejat Uygur ile şarkıcılar Müslüm Gürses ve Adnan Şenses'in vefatıyla sürdü.

ŞENAY ÜNAL - TUĞBA ÖZGÜR DURMAZ - Sanat, sinema, medya ve bilime uzun yıllar emek veren, Türkiye'nin önemli değerleri bu yıl hayata veda etti.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, gazeteciliğin duayenlerinden Mehmet Ali Birand'ın ölümüyle başlayan "yaprak dökümü yılı" gazeteci Savaş Ay ile yazarlar Nevzat Kösoğlu, Turgut Özakman, şarkıcı Müslüm Gürses ve Adnan Şenses'in vefatıyla sürdü.

Tiyatro ve sinema dünyasında da esen sonbahar rüzgarı, Tuncel Kurtiz ile mizahın kilometre taşlarından Nejat Uygur'u da sevenlerinden ayırdı.

-Usta kalemlerden veda

Gazeteci, yazarlar Mehmet Ali Birand ve Savaş Ay, akademisyen Prof. Dr. Toktamış Ateş, kamuoyunda "Deprem Dede" olarak bilinen Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, "Şu Çılgın Türkler" kitabının yazarı Turgut Özakman, İsmet Kür, Mustafa Miyasoğlu, Aytunç Altındal, Türk kültür ve düşünce hayatının önde gelen isimlerinden yazar, fikir adamı Nevzat Kösoğlu ve  "Ağır Roman" kitabını kaleme alan Metin Kaçan ile şair Sedat Umran yaşamını yitirdi.

-Müzik dünyasının kayıpları

Müslüm Gürses, yoksul bir ailenin çocuğu olarak başladığı hayat serüveninin sonunda kendisine, "Müslüm Baba" diye seslenen çok sayıda sevenini gözü yaşlı bıraktı.

"Sev kardeşim", "Hayat bayram olsa" gibi şarkılarla tanınan şarkıcı Şenay Yüzbaşıoğlu, plaklarıyla çok sayıda ödül kazanan Ferdi Özbeğen, Türk Sanat Müziği sanatçısı Nigar Uluerer ve Adnan Şenses 2013'ün veda edenleri arasında yer aldı.

-Tiyatro ve beyaz perdenin kayan yıldızları

İsveç'te "Onursal ödül"e layık görülen Türkmen tiyatrocu İsmet Hürmüzlü, 200'ü aşkın sinema filminde rol alan Alev Sururi, Osman Gidişoğlu, "Kaynanalar" dizisindeki "Nuri Kantar" tiplemesiyle ün kazanan Tekin Akmansoy, Metin Serezli, Dinçer Çekmez ve Macide Tanır vefat etti.

Yıl boyunca ölüm haberlerine yenileri eklendi. 48. Altın Portakal Film Festivali'nde "Yaşam Boyu Onur Ödülü" alan "Ramiz Dayı" Tuncel Kurtiz, Tomris Oğuzalp, Zafer Önen, Tuncay Özinel ve Türk mizahının önde gelen isimleri arasında gösterilen Nejat Uygur da sevenlerini gözü yaşlı bıraktı.

Türkiye'nin ilk balerini Kaya İlhan ve dünya çapında tanınan ressam Burhan Doğançay 2013'te vefat eden diğer isimler oldu. - Ankara

2013'te Yaprak Dökümü Yaşandı

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat 2013'te Yaprak Dökümü Yaşandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'dan "Artan korona vakaları sonrası yeni tedbirler gelecek mi?" sorusuna yanıt FIFA'daki dosyaları nedeniyle Beşiktaş ocak ayında transfer yapamayabilir Çiftçi ve hayvancılık destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak 3 gün zorlama hapis cezası alan fenomen Sinem Umaş, emniyete teslim oldu Eşi için aldığı cipin hasar kayıtlı olduğunu öğrenince aracı bayi önünde yakmaya kalktı Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Kaan Yıldırım'dan sevgilisi Hadise'nin doğum günü için romantik paylaşım Kemar Roofe, orta sahadan attığı golle Avrupa Ligi'ne damga vurdu