2013'te Çok Sayıda Ünlü Aramızdan Ayrıldı - Son Dakika

2013'te Çok Sayıda Ünlü Aramızdan Ayrıldı

01.07.2013 14:33
2013'te Çok Sayıda Ünlü Aramızdan Ayrıldı, System.String[]

2013 yılının ilk yarısında sanat, spor, siyaset, medya ve bilim dünyasından pek çok ünlü vefat etti.

2013 yılının ilk yarısında sanat, spor, siyaset, medya ve bilim dünyasından pek çok ünlü vefat etti.

Ocak ayındaki ilk kayıp, 4 Ocak'ta 'Sev Kardeşim' şarkısıyla hafızalara kazınan şarkıcı Şenay Yüzbaşıoğlu (61) oldu. Daha sonra 6 Ocak'ta 'Ağır Roman' kitabının yazarı Metin Kaçan'ın Boğaz Köprüsü'nden atlayarak intihar ettiği ortaya çıktı. Cesedi 12 gün sonra Beylikdüzü'nde bulunan Kaçan, 52 yaşındaydı. Yine 6 Ocak'ta eski milletvekili Hasan Fehmi Konyalı 75 yaşında hayatını kaybetti. 12 Ocak'ta ise tiyatro ve sinema sanatçısı Alev Sururi 84 yaşında aramızdan ayrıldı. Aynı gün 80 yaşındaki müzisyen Cemil Demirsipahi de hayatını kaybederken, 16 Ocak'ta dünyaca ünlü Türk ressam Burhan Doğançay tedavi gördüğü hastanede 83 yaşında vefat etti.

17 Ocak günü ise Türk basını için acı bir gün oldu. Usta gazeteci Mehmet Ali Birand'ın 71 yaşında ölümü herkesi üzdü. Aynı gün eski milletvekili Dr. Oğuz Aygün 80 yaşında vefat etti. 19 Ocak'ta Devlet Tiyatroları sanatçı ve rejisörü İsmet Hürmüzlü 97 yaşında iken hayatını kaybederken, yine aynı gün akademisyen ve gazeteci Prof. Dr. Toktamış Ateş bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde vefat etti. 'Deprem değil bina öldürür' sözüyle hafızalara kazınan Kızılay Başdanışmanı, bilim adamı, 'Deprem Dede' Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ise 20 Ocak'ta hayatını kaybetti. Yine 20 Ocak'ta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi ve Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi, aralarında Hürriyet, Milliyet ve Cumhuriyet'in de bulunduğu pek çok gazetede sayısız yazı dizisi, araştırma, inceleme ve röportajlardan oluşan dosya haberlere imza atan gazeteci Sadun Tanju, 89 yaşında vefat etti.

21 Ocak'ta da edebiyat dünyası yasa büründü. Türk edebiyatına hem öğretmen hem de yazar olarak emeği geçen İsmet Kür, 100 yaşında vefat etti. İsmet Kür, ünlü yazar Pınar Kür'ün annesiydi. 23 Ocak'ta tiyatro dünyasından bir yıldız daha kaydı. Oyuncu ve yönetmen Savaş Akova yaşamını yitirdi. 27 Ocak'ta 'Piyanonun Kralı' Ferdi Özbeğen'in vefat ettiği haberi sevenlerini üzdü. Ocak ayının son günü ise, Türk futbolunun önemli isimlerinden teknik direktör Arif Peçenek 54 yaşında hayatını kaybetti.

Şubat ayı da acılara sahne oldu. 2 Şubat'ta eski Emniyet Genel Müdürü ve eski İçişleri Bakanı Necdet Menzir, 68 yaşında aramızdan ayrıldı. 6 Şubat günü ise ünlü oyuncu Macide Tanır 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Hafızalardan silinmeyen 'Kaynanalar' dizisinin 'Nuri Kantar'ı oyuncu Tekin Akmansoy, 12 Şubat günü 89 yaşında hayata veda etti.

22 Şubat'ta Türk basın dünyası yine bir vefat haberiyle sarsıldı. Basın çalışanlarının 'Enver Ağabeyi' İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören, 74 yaşında hayatını kaybetti. 23 Şubat'ta ünlü oyuncu, 'Çocuklar Duymasın' dizisinin 'göbekli' dünürü Osman Gidişoğlu 68 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Arabesk müziğin 'Baba'sı ünlü sanatçı Müslüm Gürses ise 3 Mart günü sevenlerini yasa boğdu. Gürses, 59 yaşında tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 10 Mart günü ünlü tiyatro sanatçısı ve oyuncu Metin Serezli 79 yaşında hayatını kaybetti. Yine oyuncu Dinçer Çekmez, 12 Mart günü 73 yaşında aramızdan ayrıldı. Eski Bakanlardan Refaiddin Şahin 16 Mart'ta hayatını kaybetti. 22 Mart'ta ise gazeteci Şemsi Sılkım, 90 yaşında hayatını kaybetti. Hukuk Profesörü Erdoğan Alkin ise 23 Mart günü vefat etti.

1 Nisan günü 70 yaşındaki oyuncu ve senarist Yaşar Güner aramızdan ayrıldı. 3 Nisan'da müzisyen Nigar Uluerer 87 yaşında vefat ederken, 9 Nisan'da şarkıcı Keremhan Işık henüz 27 yaşındayken hayatını kaybetti. Türk futbolu, 18 Nisan günü futbolcu ve Fenerbahçe Futbol Takımı Menajeri Serkan Acar'ı kaybetmenin acısını yaşadı. 20 Nisan'da ise eski Türkiye ve Avrupa Güzeli Günseli Başar 81 yaşında vefat etti. Türk sineması, 21 Nisan günü bu kez 61 yaşında kaybettiği yönetmen ve senarist Şahin Gök için yas tuttu.

Mayıs ayında da yaprak dökümü sürerken, 7 Mayıs'ta Türk futboluna büyük hizmetleri bulunan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı 64 yaşında hayatını kaybetti. Yine aynı gün oyuncu Gül Yalaz 74 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Türkiye'nin Güneydoğu'da yaşanan olaylar döneminden tanıdığı ve Olağanüstü Hal (OHAL) Valisi olarak tanınan Hayri Kozakçıoğlu da Mayıs ayında hayatını kaybetti. İntihar ettiği söylenen ve bazı soru işaretleriyle aramızdan ayrılan Kozakçıoğlu'nun ölümü şaşkınlıkla karşılandı.

27 Mayıs'ta ise 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 65 yıllık hayat arkadaşı Nazmiye Demirel, 86 yaşındayken tedavi gördüğü hastanede vefat etti. - KAYSERİ

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam 2013'te Çok Sayıda Ünlü Aramızdan Ayrıldı - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım