2014-2015 Eğitim-öğretim Dönemi Başladı - Son Dakika

2014-2015 Eğitim-öğretim Dönemi Başladı

15.09.2014 13:09
2014-2015 Eğitim-öğretim Dönemi Başladı, System.String[]

İstanbul Valisi Mutlu: "Yeni öğretim yılımız inşallah başarılı, huzurlu, mutlu bir yıl olur"

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı, huzurlu, mutlu bir yıl olmasını diledi.

Bakırköy'deki Hamdullah Suphi Tanrıöver İlkokulu'ndaki, 2014-2015 eğitim-öğretim yılı açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve diğer yetkililer katıldı.

Törende konuşan Vali Mutlu, İstanbul'da 2 milyon 681 bin öğrencinin derslikleri doldurduğunu söyledi.

Eğitimin vazgeçilmez temel ihtiyaç olduğunu belirten Mutlu, şunları kaydetti:

"Okullarımızın tatil olduğu dönemde milli eğitim camiamız yeni öğretim yılına yeni okulları yetiştirebilmek azmiyle, gayretiyle bugüne hazırlandı. Bugün İstanbulumuzda inşallah huzurla başlayacağımız eğitim yılını yine huzurla tamamlayabilmemiz için bütün ihtiyaçlarımızı tatil süresi içerisinde temin etmeye gayret ettik. Devletimizin bütün bu çabalarının yanı sıra şüphesiz ki yerel yönetimlerin de bu konuda katkıları yadsınamaz."

Mutlu, 5 bin 382 okulda, 71 bin 724 derslikte bugün ders başı yapıldığını belirterek, "Bugün başlattığımız bu güzel tablo, yıl içerisinde de en üst seviyede çocuklarımızın yetiştirilmesi suretiyle geleceğimize daha güçlü adımlarla ilerleyebilmek için evlatlarımızı bütün imkanlarımızı seferberlik ederek yetiştirme gayretiyle dolu geçecek. Yeni öğretim yılımız inşallah başarılı, huzurlu, mutlu bir yıl olur" diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise bir toplumun gücü nüfusuyla değil yetişmiş insan sayısıyla ölçülebileceğine dikkati çekerek, "Geleceğimizi kendi değerlerimizle yetiştirerek, geleceğe yürürsek dünyada milletler topluluğunda söz sahibi olan bir ulus oluruz zaten bu bizim genlerimizde var, geçmişte bunu tüm dünyaya gösterdik" dedi.

Ailelerin okulla yakın ilişkiye girmeleri gerektiğinin altını çizen Topbaş, şöyle devam etti:

"Eğer siz evinizde okumuyorsanız elinizde kitap yoksa dizileri izleyemiyorsanız çocuğunuzu okutamazsınız. Siz en büyük örneksiniz mutlaka sizin davranış biçimlerinizle onu şekillendirme sorumluluğunuzu taşıdığınıza inanıyorum. Hazreti Mevlanı'nın çok güzel bir sözü var 'bir toplumun, bir cemiyetin bozamadığı bir insanı bir arkadaş bozar' Kiminle arkadaşlık yapıyor, hangi çevrelerle ilişkisi var. İstanbul öyle büyük bir şehir ki bir ülke özelliği taşımakta. Yarınlarımızın yetişmesinde aileler bu bakımdan bu hassasiyeti mutlaka göstereceklerdir."

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız ise eğitim öğretim sürecinin kazasız belasız geçmesi temennisinde bulunarak, "Okullarımızda eğitimin en iyi şekilde verilmesi için tüm eğitim ordumuzla büyük bir çaba içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından 4. sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine çiçek verdi, halk oyunu gösterisi yapıldı.

Etkinlik, Vali Mutlu ve belediye başkanı Topbaş'ın 1-G sınıfında ilk derse girerek çocuklara kitap hediye etmesiyle sona erdi. - İstanbul

2014-2015 Eğitim-öğretim Dönemi Başladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 2014-2015 Eğitim-öğretim Dönemi Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler