2015 Yılı İçin Temkinli İyimserliğimizi Koruyoruz" - Son Dakika

2015 Yılı İçin Temkinli İyimserliğimizi Koruyoruz"

30.11.2014 09:58
2015 Yılı İçin Temkinli İyimserliğimizi Koruyoruz"

Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Yücel: "2015 yılı için temkinli iyimserliğimizi koruyoruz.

Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel,  2015 yılı için temkinli iyimserliklerini koruduklarını belirterek, "Gelecek yıllarda pazarın pozitif yönde gelişim göstereceğini düşünüyoruz" dedi.

Scania markasının müşterilerini yoğun rekabette avantajlı konuma getirecek yenilik ve teknolojileri, Doğuş Otomotiv Scania Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Adnan Yücel ile Scania Türkiye'den sorumlu Ülke Müdürü Per Stümer tarafından İsveç'te gerçekleştirilen basın toplantısı ve test sürüşüyle tanıtıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Yücel, Scania'nın müşterilerinin her ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla 250 ile 730 beygir arası güç seçeneğine sahip 18 farklı motor seçeneği sunduğunu ifade etti.

Türkiye'de lojistik faaliyetlerinin büyük bir bölümünün karayolu taşımacılığıyla gerçekleştiğini belirten Yücel, kendilerinin de 16 ton ve üzeri ağır vasıta pazarında geniş ürün yelpazesiyle hizmet vererek müşterilerinin çözüm ortağı olmak istediklerini kaydetti.

Yücel, bir lojistik firmasının işletme maliyetlerinin yüzde 60'ından fazlasını akaryakıt giderinin oluşturduğuna işaret ederek, "Scania bünyesinde gerçekleşen Ar-Ge çalışmaları sonucu, geçen yıl tanıtımını yaptığımız Streamline modelimizle yüzde 4'e varan oranlarda daha az yakıt tüketimi sağlanırken, bu yıl Uluslararası Motorlu Araçlar Fuarı'nda (IAA) tanıttığımız teknolojik yeniliklerle özellikle Euro 6 normundaki motorlarda bu orana yüzde 3 daha ekledik. Çalışmalarımızın odak noktası, maliyetleri düşürmek, sürücü ve yük güvenliğini artırmak ve sürüş konforu ile performansı en üst noktaya taşımaktır" diye konuştu.

Scania olarak 20 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında yer aldıklarını anımsatan Yücel, şunları söyledi:

"Scania markası olarak yılların getirdiği güven ve Doğuş Otomotiv tecrübesiyle toplam pazardaki payımızı artırmak ve geniş ürün gamımızla ağır ticari araçların kullanıldığı tüm sektörlerde yer almak istiyoruz. 2014 yılının ilk 10 ayını bin 446 satışla tamamladık. Bu yıl toplam pazarda 2013 yılı aynı dönemine göre yüzde 10'luk bir artış yaşanırken, aynı karşılaştırmada Scania satışlarında yüzde 17'lik artış yaşandığını görüyoruz. Scania, 2013 yılını bin 672 satışla kapatmıştı. Bu yılın sonunda bu rakamları yüzde 20 artırarak yılı 2 bin seyivesinde kapatmayı öngörüyoruz.

Geçen yıl pazar 28 bin civarında kapanmıştı. Bu yıl da ona yakın bir pazarın gerçekleşmesini bekliyoruz. 2015 yılı içinse pazarın 20 binli rakamlara ulaşabileceğini tahmin ediyoruz. 2015 yılı için temkinli iyimserliğimizi koruyoruz. Gelecek yıllarda pazarın pozitif yönde gelişim göstereceğini düşünüyoruz. 2015 yılında 2500-3000 bin adet satış yapmayı ve yüzde 10'luk pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz."

Scania Türkiye'den sorumlu Ülke Müdürü Per Stümer ise bu göreve yeni atandığını belirterek, Türkiye'nin çok büyük bir pazar ve kendisi için heyecan verici bir ülke olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin coğrafi açıdan 3 kıtanın ortasında bulunduğuna ve büyük bir potansiyele sahip olduğuna dikkati çeken Stümer, "Doğuş Otomotiv gibi büyük bir şirketle sürdürdüğümüz iş birliği sayesinde mevcut potansiyelden yararlanmak istiyoruz. Türkiye, dünyada en fazla ürün teslimatı yaptığımız ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Şu an iyi bir pazar payımız var ve bunu daha da ileriye taşımak istiyoruz" değerlendirmelerini yaptı.

Yeni retarder ve Eco-roll sistemiyle yakıt tasarrufu

Euro 6 motorlar da dahil olmak üzere pazardaki en geniş motor seçeneği yelpazesine sahip Scania, müşterilerinin çözüm ortağı olarak mevcut pazar payını artırmak istiyor.

Scania'nın bu konuda öne çıkan özelliklerinden biri bağımsız testler sonucu elde edilen düşük yakıt tüketimi değerleri olurken, yakıt tüketimini düşürme yönündeki çalışmalarının başında ise yeni retarder geliyor.

İlk kez IAA Fuarı'nda tanıtılan yeni retarder, kullanılmadığında otomatik olarak devre dışı kalıyor. Böylelikle sürtünmeden kaynaklanan kayıplar en aza inerek ortalama yüzde 0,5'lik bir azalma elde ediliyor.

Ayrıca, bir diğer yenilik olan Eco-roll sisteminde Scania Active Prediction ve Opticruise'un birlikte kullanımı da yakıt tasarruf sağlıyor. Sistemde araç vites boştayken yokuş aşağı inmenin en avantajlı olduğu durumu hesaplıyor ve sürüş buna göre optimize edilerek yüzde 0,5'lik tasarruf imkanı sunuyor.

Scania tüm motor serisinin üretim aşamalarında ve pazara sunduğu araçlarında her türlü iklimsel ve çevresel etkiyi azaltma çalışmalarına öncelik veriyor. Biyodizel ve biyogaz gibi alternatifli yakıtlarla çalışan Euro 6 normlarındaki motorlar bu çalışmaların örneklerini oluşturuyor. - İstanbul

Muratlı'ya portatif havuz kurulacak Muratlı'ya portatif havuz kurulacak Son Dakika | Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği iddia edilen Memet Gezer ABD'den getirildi Son Dakika | Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği iddia edilen Memet Gezer ABD'den getirildi Kütahyalı Elif Kaya, Kick Boks'ta Türkiye üçüncüsü oldu Kütahyalı Elif Kaya, Kick Boks'ta Türkiye üçüncüsü oldu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 2015 Yılı İçin Temkinli İyimserliğimizi Koruyoruz' - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement