Son Dakika Haberleri: Öldürülen Oğlunu Anlatan Film Ödüle Aday Olunca Anne Tepki Gösterdi: Tiksiniyorum
BBC

Öldürülen Oğlunu Anlatan Film Ödüle Aday Olunca Anne Tepki Gösterdi: Tiksiniyorum

29 gün önce

İngiltere'de 1993 yılında 2 yaşındaki James Bulger'ı kaçırıp işkence yaparak öldüren 2 çocuk katilin hikayesini anlatan 'Detainment', En İyi Kısa Film dalında Oscar'a aday gösterildi. Öldürülen bebeğin annesi ise olaya tepki gösterdi.

İngiltere'de 1993 yılında 2 yaşındaki James Bulger'ı kaçırıp işkence yaparak öldüren 2 çocuk katilin hikayesini anlatan 'Detainment' (Alıkoyma), En İyi Kısa Film dalında Oscar'a aday gösterildi. Bulger'ın annesi Denise Fergus, kararın kendisini "tiksindirdiğini" söyledi.

"NE KADAR ÜZDÜĞÜNÜ VE TİKSİNDİRDİĞİNİ İFADE EDEMEM"

Denise Fergus Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu sözde filmin çekilmesinin ve şimdi Oscar'a aday gösterilmesinin beni ne kadar üzdüğünü ve tiksindirdiğini kelimelerle ifade edemem" dedi.

FİLMDE ÇOCUK KATİLLERİN SORGULANMASI ANLATILIYOR

https://twitter.com/Denise_fergus/status/1087717531782184960

Filmde, orijinal resmi belgeler üzerinden, Bulger'ın öldürülmesi ve polisin iki çocuk katili sorgulaması anlatılıyor. İrlandalı yönetmen Vincent Lambe daha önce Denise Fergus'tan özür diledi. Vincent Lambe, Fergus'u filmle ilgili olarak çok daha önceden haberdar etmesi gerektiğini, filminin ona "üzüntü verebileceğini" söyledi.

Vincent Lambe

90 BİNDEN FAZLA KİŞİ İMZA VERMİŞTİ

Fergus daha önce "Detainment"ın Oscar'a aday gösterilmemesi için Akademi'ye çağrıda bulundu. Salı günü Oscar ödülleri açıklanmadan önce, aynı talebi içeren dilekçeye 90 binden fazla kişi imza verdi. İrlanda Cumhurbaşkanı Michael Daniel Higgins ise Twitter hesabından yaptığı açıklamayla "Detainment" ekibi dahil Oscar adayı tüm İrlanda vatandaşlarını tebrik etti.

Denise Fergus

İŞKENCE EDİLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

https://twitter.com/PresidentIRL/status/1087718690475442177

10 yaşındaki Robert Thompson ve Jon Venables, James Bulger'ı Bootle kentindeki bir alışveriş merkezinden kaçırmışlardı. Bulger'ı işkence yaparak öldürmeleri sonrası yargılanan ve suçlu bulunan Thompson ve Venables, 1993'te hapse atılmış, 2001'de ise serbest bırakılmışlardı.

2 yaşında öldürülen James Bulger
BBC

YORUMLAR


Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı "İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu

Merve Boluğur, Havuz İçerisindeki Doğal Haliyle Hayran Bıraktı