21 Ekim Gazeteciler Bayramı - Son Dakika

21 Ekim Gazeteciler Bayramı

21.10.2013 16:03
21 Ekim Gazeteciler Bayramı, System.String[]

Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Gazeteciliğin, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakarlığıyla icrası zor mesleklerden biri olma vasfını elinde bulundurduğunun kaydetti.

Mardin Valisi Ahmet Cengiz, Gazeteciliğin,  her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakarlığıyla icrası zor mesleklerden biri olma vasfını elinde bulundurduğunun kaydetti.

Cengiz, 21 Ekim Gazeteciler Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra kamuoyunun doğru bilgiyi edinmesi açısından da önemli kazanımlar elde edildiğini belirtti.

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi'nin yardımıyla ilk özel fikir gazetesi olarak yayım hayatına başlaması dolayısıyla 21 Ekim tarihi Türk Basınınca Gazeteciler Bayramı olarak benimsendiğini hatırlatan Cengiz açıklamasında şunlara yer verdi:

" Aradan geçen süre zarfında, düşünce özgürlüğünün yanı sıra kamuoyunun doğru bilgiyi edinmesi açısından da önemli kazanımlar elde edilmiştir.  Gazetecilik, her koşulda gerektirdiği dinamizm ve fedakarlığıyla icrası zor mesleklerden biri olma vasfını elinde bulundurmuştur.  Bu vesileyle, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için büyük bir özveriyle ve zaman mefhumu gözetmeden zor şartlarda görevlerini yürüten görsel, işitsel ve yazılı basın kuruluşlarımızın 21 Ekim Gazeteciler Bayramını kutlar, tüm basın mensuplarına çalışmalarında başarılar dilerim." - Diyarbakır

21 Ekim Gazeteciler Bayramı

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 21 Ekim Gazeteciler Bayramı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Ülker Stadı'ndaki müzeyi İstanbul Anadolu Lisesi'nin olduğu binaya taşıyacak Depremi mavi ay mı tetikledi? 16 Kasım'ı işaret eden ünlü astrolog Aysun Koç'tan ürküten sözler 2000 yılına ait fotoğraf her şeyi ortaya çıkardı! Rıza Bey Apartmanı ile ilgili dehşete düşüren detay Süleyman Soylu ve eşi Hamdiye Soylu'nun koronavirüse yakalandığı iddia edildi Kanserden hayatını kaybeden Dilay Kemer'in hastalığa yakalanma hikayesi ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi 17 saat sonra kurtarılan İnci, enkaz altında böyle bekledi: Abla çok korkuyorum, elimi tutar mısın