Son Dakika Haberleri: 21 Yıl Sonra Özel İzinle Türkiye'ye Gelen Anter Anter

21 Yıl Sonra Özel İzinle Türkiye'ye Gelen Anter Anter

8 yıl önce

Öldürülen Yazar Musa Anter'in oğlu Anter Anter, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel izniyle geldiği Türkiye'de, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan yeğeninin futbol maçını izledi.

21 Yıl Sonra Özel İzinle Türkiye'ye Gelen Anter Anter, System.String[]

Öldürülen Yazar Musa Anter'in oğlu Anter Anter, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel izniyle geldiği Türkiye'de, Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayan yeğeninin futbol maçını izledi.


Hakkında 21 yıl önce verilen "Türkiye'ye giriş yasağı" nedeniyle yurda gelemeyen, 1992 yılında öldürülen Yazar Musa Anter'in oğlu Anter Anter, bir aylık özel izinle geldiği Türkiye'de, Nusaybin'e bağlı Akarsu beldesindeki baba ocağında hasret gidermeye devam ediyor.


Anter, ilk defa gördüğü yeğeni Mazlum Korkut'un (15), Nusaybin Şehir stadyumunda, Nusaybin Belediyesi ile Nusaybin Gençlerbirliği arasında oynanan amatör lig maçını izledi. Nusaybin Gençlerbirliği'nde oynayan yeğeni Korkut'un takımını destekleyen Anter, devre arasında taktik vermeyi de ihmal etmedi.


Vaktinin tamamını aile üyeleriyle geçirdiğini belirten Anter, "İlk kez gördüğüm yeğenimin maçını izledim. Benim kariyerim futbolla geçti. Ben de futbol oynadım. İsveç'te ilk oynayan yabancı benim. Ayrıca antrenörlük de yaptım, hem de büyük takımlara antrenörlük yaptım. Futbol ile çok ilişkiliyim. Yeğenim çok iyi. Diğer takımda da çok iyi çocuklar var. Daha çok çalışmaları lazım" dedi.


Korkut ise dayısı Anter'in maçını izlemesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, "Dayım maçımı izlediği ve beni desteklediği için çok mutluyum" diye konuştu.


- MARDİN

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:04 Kaynak: AACiciş Esra Ersoy, Instagram hesabından çırılçıplak fotoğrafını paylaştı
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" anketinde Erdoğan ipi göğüsledi Yaşlı adam, kız çocuğuna istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı