22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi - Son Dakika

22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

03.08.2016 15:30
22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi

22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi, 1-3 Eylül tarihlerinde Üsküdar Üniversitesinde düzenlenecek.

22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi, 1-3 Eylül tarihlerinde Üsküdar Üniversitesinde düzenlenecek.

Sosyal Psikiyatri Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilecek kongrede, insan beyni sosyal ve kültürel olarak mercek altına alınacak.

"Keşif Özgürlük İster" temasıyla gerçekleşecek kongrede, "Nörobilim Penceresinden Özgürlük ve Keşif", "Kimlik: Keşif mi, İcat mı", "Sığınmacılık, Mültecilik, Zorunlu Göç", "Otantik Merak", "Sosyal Biliş", "Özgürlüğe Karşılık Bağımlılık", "Varolmak ve Ölmek Arasında Anksiyete", "Ortaklığın Bozulması: Tükenen Kaynaklar ve Yükselen Narsizm", "Hayatın Sahnesi: Psikodrama", "İfade Özgürlüğü", "Tutukluluk ve Beyin", "Çatışma ve Ruhsal Travma" gibi konular, konferans ve panellerin yanı sıra kurslarla da masaya yatırılacak.

Kongrede, ayrıca ruh sağlığının korunması, hazzın nörobiyolojisi, intihar, yeme bozukluğunun psikolojisi, spor ve psikiyatri, onkoloji hastalarına psikososyal yaklaşım, sanat terapi yöntemlerinin çeşitli alanlardaki uygulaması gibi konular da yer alacak.

Bu yıl kongreye, psikanaliz alanının en prestijli ödüllerinden kabul edilen "Mary Sigourney Psikanaliz Ödülü"nün geçen yılki sahibi Prof.Dr. Vamık Volkan, Central Florida Üniversitesi, Ortadoğu Çalışmaları koordinatörü Prof. Hakan Özoğlu, Haliç Üniversitesi Tarih Felsefesi bölümünden Prof. Şahin Uçar, karikatürist İrfan Sayar, Psikodramatist Deniz Altınay'ın da bulunduğu farklı disiplinlerden çok sayıda bilim insanı katılacak.

Kongrenin açılış konuşmalarını Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Sosyal Psikiyatri Derneği kurucusu Prof. Dr. Işık Sayıl ve şimdiki başkanı Prof. Dr. Vesile Şentürk Cankorur yapacak.

Rasim Adasal Bilim Ödülü'ne son başvuru 15 Ağustos'ta

Modern psikiyatriyi Türkiye'de yerleştiren ve yaptığı çalışmalarla toplum ile psikiyatriyi birleştiren Prof. Dr. Rasim Adasal adına verilecek ödül de kongrede sahibini bulacak. Türkiye Ruh Sağlığı ve Tedavisi Vakfı tarafından, Başkan Prof. Dr. Coşkun Şarman eliyle verilecek ödül için araştırmacılar, 15 Ağustos'a kadar çalışmalarını gönderebilecek.

Kongre ile ilgili ayrıntılı bilgiye "www.sosyalpsikiyatri2016.org" adresinden ulaşılabilir.

TİM Odaklı İnoSuit'te yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor TİM Odaklı İnoSuit'te yeni dönem 1 Eylül'de başlıyor Milli bilardocu Arzu Gök, farklı şehirlerde gerçekleştirdiği antrenmanlarla farkındalık oluşturuyor Milli bilardocu Arzu Gök, farklı şehirlerde gerçekleştirdiği antrenmanlarla farkındalık oluşturuyor 2022 Türkiye'de Yılın Elektrikli Otomobili Finalistleri belli oldu! 2022 Türkiye'de Yılın Elektrikli Otomobili Finalistleri belli oldu!
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 22. Ulusal Sosyal Psikiyatri Kongresi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement