23. Gezici Film Festivali - Kü İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Soydan - Son Dakika

23. Gezici Film Festivali - Kü İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Soydan

2 yıl önce

Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen "22. Gezici Film Festivali" kapsamında Kastamonu'da filmler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.

23. Gezici Film Festivali - Kü İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Soydan, System.String[]

Ankara Sinema Derneğince Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen "22. Gezici Film Festivali" kapsamında Kastamonu'da filmler izleyiciyle buluşmaya devam ediyor.


Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ahmet Yesevi Konferans Salonu'ndaki festivalin ikinci gününde 3 seansta film gösterimi yapıldı.

Öğrencilerin yoğun katılımıyla düzenlenen gösterimde Kanada yapımı çocuk filmleri ile yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı "İşe Yarar Bir Şey" ve Sidney Lumet'in "12 Kızgın Adam" adlı filmleri izlendi.


Kastamonu Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ersoy Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivale yoğun ilgi olduğunu söyledi.


Festival süresince 8 filmin gösterileceğini belirten Soydan, "Kastamonu ayağında 4 yıldır yapılan gösterimler büyük ilgiyle karşılanıyor. Bu gösteriler akademik danışmanlığını yaptığım KÜ Medya ve İletişim Topluluğu tarafından düzenleniyor. Festival süresince 3 yönetmen ve bir başrol oyuncusuyla söyleşiler yapmış olacağız. Kastamonu adına mutluyuz." dedi.


Festival kapsamında yarın da "Mutlu Son", "Daha" ve "Sarı Sıcak" filmleri izleyicilerle buluşacak.

Haber Yayın Tarihi: 13.12.2017 08:00 Kaynak: AASon Dakika

Ödül töreninde sunuculuk yapan Pınar Altuğ, yırtmaçlı elbisesiyle dikkat çekti
Libyalı komutandan Türkiye'ye küstah tehdit: Gemilerini batıracağım Kanser sebebiyle ölen hastane çalışanı kadının cenazesi 8 yıl sonra toprağa verildi