Son Dakika Haberleri: 23 Nisan'ı Kağıt Toplama Arabasının Üzerinde İzleyen Suriyeli Çocuk Duygulandırdı

23 Nisan'ı Kağıt Toplama Arabasının Üzerinde İzleyen Suriyeli Çocuk Duygulandırdı

29 gün önce

Batman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarını Suriyeli bir çocuk katı atık topladığı kağıt aracının üzerinden izledi.

Batman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Turgut Özal Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilirken, Suriyeli bir çocuk kutlamaları katı atık topladığı kağıt aracının üzerinden izledi.

ETKİNLİKLERİ ÇÖP KONTEYNERİ KENARINDAN İZLEDİ

Yapılan kutlamalara Batman Valisi Hulusi Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ın yanı kamu ve kurum müdürleri ile okullardan gösteriler için gelen öğrenci ve velileri katıldı. Şiir, resim, kompozisyon gibi dallarda yapılan yarışmalarda birinci gelen öğrencilere Vali Şahin hediyelerini verdi. 14 yaşında olan Suriyeli Abbas isimli çocuk, etkinliği çöp konteynerlerinin kenarından izledi.

AİLE GEÇİMİNE DESTEK OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Kutlamalar devam ederken katı atıklarını koyduğu aracının üzerinde etkinliği izleyen Suriyeli Abbas, katı atık toplayarak aile geçimine destek olduğunu söyledi. Yaşıtları etkinlikte eğlenen Abbas, katı atık topladığı kağıt aracının üzerinde uzun uzun programı seyretti.

23 Nisan'ı Kağıt Toplama Arabasının Üzerinde İzleyen Suriyeli Çocuk Duygulandırdı
Haber Yayın Tarihi : 23.04.2019 12:10 Kaynak: İHABelediye Meclisi, Tunceli Belediyesinin Tabelası "Dersim" Olarak Değiştirme Kararı Aldı Ekrem İmamoğlu'dan Ahmet Hakan Açıklaması: Sözünüzü Bitirin Sayın İmamoğlu Diyebilirlerdi Dünyaca Ünlü Efsane Futbolcu Diego Maradona, Tutuklandı!