Son Dakika Haberleri: 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

3 yıl önce

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi olan çocuklar ile Kemeraltı'nda esnafın darp ettiği Suriyeli Hasan Hantumani, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen şenlikte bir araya geldi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, System.String[]
Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi olan çocuklar ile Kemeraltı'nda esnafın darp ettiği Suriyeli Hasan Hantumani, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen şenlikte bir araya geldi.

Hastane bahçesinde düzenlenen etkinlikte masal, çizgi film kahramanlarının kostümlerini giyen hasta çocuklar, dans etti, şiirler okudu ve oyunlar oynadı.

Emniyet ve sağlık personelinin kurduğu stantları gezen çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına bu yıl Kemeraltı'nda bir esnaf tarafından darbedilen Suriyeli Hasan Hantumani de katıldı.

Hantumani, bayramı tüm dünya çocukları ile birlikte kutlamaktan ve şenlikte oyunlar oynamaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Etkinlikte Başhekim Doç. Dr. Hurşit Apa'nın yerine geçen onkoloji hastası 15 yaşındaki Rabia Baysay, yaptığı konuşmada, kanser olduğunu ilk öğrendiğinde çok şaşırdığını ve üzüldüğünü anlattı.

Kanserin her zaman ölüm anlamına gelmediğini, aksine mücadeleyi, güçlenmeyi, sevmeyi ve sevilmeyi öğrettiğini ifade eden Baysay, tüm çocukların iyileşmesi temennisinde bulundu.

Hastanede tedavi gören çocuklarla bir araya gelen İzmir Valisi Mustafa Toprak, koltuğunu verdiği Down sendromlu Emre Yılmaz ile programı yan yana izledi.

Efe kostümüyle kutlamalara katılan Emre Yılmaz, gazetecilere annesini, babasını, ablasını çok sevdiğini, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda eğlenmeyi çok istediğini söyledi.

Vali Toprak çocukları kutladı

Vali Mustafa Toprak, etkinlikteki konuşmasında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bayramın onlara sağlık ve mutluluk getirmesini diledi.

Toprak, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çocuklara şifa dağıtmayı sürdüreceğini de belirtti.

İzmir Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Behzat Özkan, çocuklara sahip çıkamayan toplumların gelecekte başarılı olamayacağının bilinciyle hareket ettiklerini, nesilleri yetiştirenlere yönelik çalışmaları özenle devam ettireceklerini aktardı.

Konuşmaların ardından çocuklar, etkinlikle doyasıya eğlendi.Eser Yenenler'in Evlilik Teklifi Ettiği Sevgilisine Aldığı Tektaş Alay Konusu Oldu Nasıl Yapıldığını Sadece İki Kişi Biliyor! Günde Bin Tane Üretilip Türkiye'nin Dört Bir Yanına Satılıyor

Çanakkale'ye Bağlı Tevfikiye Köyü, Arkeo-Köye Dönüştürüldü