24 Kasım Öğretmenler Günü - Son Dakika

24 Kasım Öğretmenler Günü

24.11.2019 16:03

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Hükümet konağı önünde Atatürk Anıt'ına çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Selahaddin Eyyubi Kültür Merkezi Konferans salonunda devam eden törende, Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenlerince hazırlanan gösteriler sunuldu.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, burada yaptığı konuşmada, dünyanın en zor işini öğretmenlerin yaptığını söyledi.

Öğretmenlerin cevherleri mücevherlere dönüştüren ustalar olduğunu belirten Doğramacı, "Dünyanın en değerli varlıklarını sizlere emanet ediyoruz. Askerlerimizi, mühendislerimizi, doktorlarımızı ve dünyanın neresine kimi gönderiyorsak temsil edecek kim varsa hepsini siz eğitiyorsunuz. O yüzden işiniz çok zor." diye konuştu.

Programa İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, İlçe Emniyet Müdürü Haluk Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı Servet Canlı, siyasi parti ve sivil topum kuruluşu temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 24 Kasım Öğretmenler Günü - Son Dakika


Son Dakika

Protesto sonrası yayıncı kuruluş atağa geçti! Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi Sibel Can ve Hakan Altun, şov projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu Son Dakika: Türkiye'de 18 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü