24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı - Son Dakika

24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı

03.01.2012 10:55
24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı, System.String[]

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yaparak adını dünyaya duyuran Palandöken'de, pistlerin ışıklandırılması ile artık 24 saat kayak yapılabileceği bildirildi.

Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yaparak adını dünyaya duyuran Palandöken'de, pistlerin ışıklandırılması ile artık 24 saat kayak yapılabileceği bildirildi. Ayrıca bu yıl bakanlıkların desteğiyle geçen yıl Kış Oyunları'nın başlama tarihi olan 27 Ocak'ta başlayıp üç gün sürecek 'Kültür ve Kış Sporları Festivali'nin yapılacağı belirtildi.

Erzurum Havalimanı'na 14, kent merkezi ise 4 kilometre uzaklıktaki Avrupa'nın en uzun kayak pistlerine sahip olma özelliğini elinde bulunduran Palandöken ve Konaklı'da tatil yapmanın bir ayrıcalık olduğunu söyleyen Xanadu Oteli Genel Müdürü Ertaç Bozkurt, kayak merkezlerindeki kar kalınlığının 60 santimi aştığını söyledi.

800 METRELİK PİST IŞIKLANDIRILDI

Suni kar püskürtme makinalarının sürekli devrede olduğunu ve bu nedenle müşterilere kar ve kayak garantisi verdiklerini vurgulayan Bozkurt, "Beş yıldızlı otelimiz kış sezonuyla birlikte hizmete girdi. Palandöken'deki çam ağaçlarının arasından geçen 800 metre uzunluğundaki pisti ışıklandırdık. Bu sayede Palandöken'de kayak yapma süresini 24 saate çıkardık. Kayak pistlerinin bittiği yerde çocuklar için oyun parkı var. Bu Türkiye'de bir ilk. Çocuk oyun parkı, acemi şoförlerin eğitim gördüğü pist gibi ve çocuklar için" diye konuştu.

TATİLCİLER TEK TAŞLA İKİ KUŞ VURUYOR

Palandöken Kayak Merkezinde iki oteli bulunan Dedeman'ın Erzurum Genel Müdürü Nuri Avşarer, "Türkiye'nin en uç noktasından uçağa binen iki saat sonra Palandöken'de kaymaya başlıyor. Yerli ve yabancı turist tek taşla iki kuş vuruyor. Hem Palandöken'de hem Konaklı'da kayak, pistlerde ise buz pateni yapabiliyor" dedi.

ŞENLİK VAR

27 Ocak- 6 Şubat 2011 tarihleri arasında Dünya Üniversiteler Kış Oyurları'na ev sahipliği yapan Erzurum'da oyunların başlangıç günü, her yıl şenliklerle kutlanacak. Kültür, ve Turizm, Gençlik ve Spor bakanlıklarının destekleriyle düzenlenen 'Kültür ve Kış Sporları Festivali üç gün sürecek. Organizasyon komitesi başkanı, Vali Yardımcısı Özgür Arslan'ın yaptığı açıklamaya göre, festivaldeki etkinlikler şöyle:

"Festivalde 'Wingsuit Palandöken' adlı 8 kişilik ekip, helikopterden atlayarak kayak gösterisi yapacak. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin katılacağı buzdan heykel yarışması düzenlenecek. Suni kar püskürtme makineleri kullanılarak 20 metre yükselliğinde Türkiye'nin en büyük kardan adamı yapılacak. Erzurumlu sanatçı İbrahim Erkal'ın da aralarında bulunduğu sanatçılar konser verecek. Kış sporlarıyla ilgili konferanslar, çocuklara yönelik kızak yarışması, kayak, buz hokeyi ve buz pateni federasyonlarının etkinlikleri olacak." - Erzurum

24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı
24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı
24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı
24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı
24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 24 Saat Kayak Yapılabilen Palandöken'de 'kış Sporları Festivali' Heyecanı - Son Dakika


Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement